• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9384-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

استاندار:

مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی به خوبی پاسخگوی نیاز درمانی مراجعان است

استاندار مرکزی با بیان اینکه مرکز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی استان از ظرفیت بالای درمانی برخوردار است، گفت: این مرکز با ظرفیت بالای علمی که دارد به خوبی پاسخگوی نیاز درمانی افراد در حوزه ناباروری است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقا‌زاده در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی با مطلوب شمردن خدمات جهاد دانشگاهی استان در عرصه های مختلف همچون درمان ناباروری، گفت: تاسیس کلینیک سلامت توسط این نهاد اقدام موثری است و افزایش تعداد این نوع کلینیک‌ها در استان لازم است ولی آنچه که باید بیش از افزایش کلینیک‌ها مورد توجه قرار گیرد شود کیفی سازی خدمات ارائه شده است.

وی بر لزوم بررسی کارشناسی تر طرح تاسیس کلینیک سلامت که توسط جهاد دانشگاهی استان ارائه شده است تاکید کرد و افزود: همه ما مسئول هستیم سیاست‌های ابلاغی افزایش جمعیت کشور را که مورد تایید مقامات کشور است به درستی اجرا کنیم و با سازو کار مناسب مردم را نسبت به فرزندآوری ترغیب کنیم، زیرا سیاست افزایش جمعیت همچون دیگر سیاست‌ها، اگر دستوری باشد به درستی اجرا نخواهد شد .

استاندار مرکزی گفت: در اجرای سیاست‌های افزایش جمعیت، عوامل بازدارنده ای همچون مشکلات اقتصادی و بیکاری وغیره باید در نظر گرفته شود، گفت: علاوه بر بکارگیری شاخص‌ها و توجه به آمارها نباید از حقایق جامعه نیز غافل شویم. امروزه بیکاری، مشکلات اقتصادی و غیره باعث شده که تمایل به ازدواج و فرزندآوری در جامعه کاهش پیدا کند، از سویی بیشتر فرزندان خانواده‌های آسیب دیده به دلیل اینکه از نزدیک مشکلات اقتصادی را حس کرده‌اند، تمایل به ازدواج و فرزندآوری نخواهند داشت .

آقازاده تصریح کرد: اگر خواهان رفع معضلات اجتماعی در جامعه هستیم باید فاکتورهای مهمی همچون مسائل اقتصادی و اشتغال مورد توجه قرار گرفته و مشکلات در این حوزه ها رفع و به نشاط اجتماعی بیش از گذشته توجه شود. بنده بارها بر افزایش نشاط اجتماعی در استان تاکید داشته ام و فصل تابستان فرصت مناسبی برای اجرای برنامه های مختلف با هدف افزایش نشاط اجتماعی است، ولی از ظرفیت این فصل در این راستا استفاده مطلوبی نمی‌شود .

وی با اشاره به اینکه خیلی از آمارهایی که توسط کارشناسان مطرح می شود با واقعیت جامعه فرق دارد، گفت: به عنوان مثال صحبت از کاهش شدید نرخ جمعیت در کشور می‌شود اگر این آمار را مد نظر قرار دهیم هم اکنون باید در کشور شاهد کاهش جمعیت باشیم ولی در واقعیت شاهد افزایش 1.1 درصدی جمعیت هستیم، همین امر اهمیت و ضرورت تطبیق آمار با واقعیت موجود جامعه را نشان می‌دهد .

استاندار مرکزی با اشاره به اقدام جهاد دانشگاهی در حوزه درمان ناباروی، گفت: بنده از نزدیک این مرکز را بازدید کردم و به جرات می‌توان گفت این مرکز فقط برای درمان قشر متوسط و ضعیف جامعه نیست بلکه با ظرفیت بالای علمی و خدماتی که دارد متعلق به همه اقشار جامعه است و نیاز نیست هیچ فردی برای درمان ناباروی به کشورهای خارجی مراجعه کند. مرکز درمان ناباروری رویان جهاد دانشگاهی استان به خوبی پاسخگوی درمان ناباروری افراد است و باید در کنار توجه به این مرکز به فکر ارائه تسهیلات برای افراد کم درآمدی که قصد درمان دارند، نیز باشیم .

آقا زاده در پایان ضمن با اهمیت بر شمردن بازدید از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان، گفت: انجام اینگونه بازدید‌ها باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و علاوه بر آن قرار است در قالب طرحی از ظرفیت مدیران دستگاه‌ها برای کمک به مددجویان و خانواده آنان استفاده شود .


انتهای پیام