• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9484-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

کلینیک سلامت خانواده جهاد دانشگاهی حلقه اتصال جامعه و دانشگاه

رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی با بیان اینکه این نهاد حلقه اتصال دانشگاه با جامعه است، گفت: جهاد دانشگاهی استان مرکزی با تاسیس کلینیک سلامت خانواده قصد دارد از ظرفیت علمی اساتید دانشگاه برای ارائه مشاوره به افراد جامعه استفاده کند .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید جعفر نظامدوست در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی با بیان اینکه یکی از عوامل مهم افزایش طلاق در کشور ناباروری است، گفت: خوشبختانه با تاسیس و فعالیت مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی در استان، باعث کاهش آمار طلاق و فرزندآوری زوج های نابارور شده‌ایم .

وی ادامه داد: افراد مراجعه کننده به این مرکز به دلیل مشکل ناباروری گاهاً با مشکلات و مسائل روحی و جسمی مواجه هستند که بر این اساس علاوه بر درمان ناباروری، خدمات مشاوره‌ای به این افراد ارائه می‌شود و با توجه به این نیاز، اهمیت تاسیس کلینیک سلامت خانواده توسط جهاد دانشگاهی را بیش از گذشته احساس کرده‌ایم .

نظامدوست گفت: جهاد دانشگاهی استان با تاسیس کلینیک سلامت خانواده قصد دارد مشاوره‌های مورد نیاز جامعه را به متقاضیان ارائه کند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با بیان اینکه این نهاد حلقه وصل جامعه به دانشگاه است، گفت: جهاد دانشگاهی استان با دانشگاه‌های استان تعامل دو سویه و خوبی دارد و با تاسیس این کلینیک قصد دارد از ظرفیت علمی اساتید و صاحبنظران حوزه روانشناسی برای درمان و مشاوره افراد استفاده کند .

نظامدوست با اشاره به تجربه‌های موفق تاسیس کلینیک‌های سلامت خانواده در استان‌های لرستان، قم و البرز، گفت: نزدیک به 5 سال است که جهاد دانشگاهی منتظر مجوز برای تاسیس این کلینیک از سوی اداره کل بهزیستی استان است که خوشبختانه طی صحبتی که با سازمان نظام روانشناسی استان صورت گرفت قرار است مجوز فعالیت این کلینیک را از این سازمان دریافت کنیم .

به گزارش ایسنا، محمدرضا آقاجانی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان نیز در ادامه این جلسه گفت: کلینیک سلامت خانواده که به دنبال تاسیس آن هستیم، قرار است خدمات مشاوره ازدواج، آموزش‌های پیش از ازدواج، حین ازدواج و پس ازدواج، مشاوره پیشگیری از طلاق، مشاوره و روان‌درمانی بزرگسال، مشاوره و روان‌درمانی کودک و نوجوان و غیره را به افراد ارائه دهد .

وی ادامه داد: با توجه به همه‌گیر بودن بیماری‌های روحی و روانی، این طرح تمامی گروه‌های سنی را پوشش خواهد داد که می‌توان به گروه نوجوانان و جوانان، زوجین جوان، خانواده‌ها، مدیران و کارکنان ادارات و واحدهای صنعتی و غیره اشاره کرد .

پیشگیری از آسیب‌های مرتبط با خانواده، تحکیم، تعالی و صیانت از خانواده، کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی، کمک به ایجاد نشاط و آرامش پایدار در خانواده‌ها، نهادینه سازی آموزش‌های پیش، حین و پس از ازدواج، کاهش آمار طلاق در جامعه، فرهنگ سازی مشاوره در ابعاد مختلف و غیره از دستاوردهای قابل پیش بینی این کلینیک است .


انتهای پیام