• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9584-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد:

اجرای پروژه ملی بررسی توسعه اجتماعی استان‌های کشور توسط جهاد دانشگاهی استان مرکزی

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد: پروژه ملی بررسی توسعه اجتماعی در استان‌های کشور برای اولین بار در کشور از سوی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اجرایی خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، غلامرضا فتح آبادی در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان گفت: این کارگروه اجتماعی دارای حیطه وظایف متعددی است و فعالیت‌های آن در دو بعد ملی و اجتماعی تقسیم بندی و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. برگزاری سومین همایش ملی آسیب های اجتماعی ایران 30 و 31 خردادماه توسط انجمن جامعه شناسی ایران، تدوین اطلس بازی‌های بومی و محلی کشور به منظور ثبت در یونسکو، اجرای قانون حمایت از حقوق افراد داری معلولیت بخشی از رویدادهای مهم کشوری این کارگروه است .

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به برگزاری ششمین جلسه آسیب‌های اجتماعی کشور با حضور رهبر معظم انقلاب در تاریخ 23 اردیبهشت‌ماه گفت: قرار است برش استانی طرح ملی پیمایش خانواده آن تهیه و تدوین شود، سپس به استان‌ها برای اجرا ابلاغ می شود .

فتح آبادی با اشاره به تدوین اطلس بازی‌های بومی و محلی کشور گفت: پیش بینی ما این است که برای معرفی بازی‌های بومی و محلی استان بتوانیم حدود 300 بازی بومی و محلی استان را به وزارت ورزش و جوانان که در حال تدوین آن است معرفی کنیم. تدوین اطلس ورزش استان یکی از فعالیت‌های شاخص اجتماعی استان است و در این طرح به منظور تهیه بانک جامع اطلاعاتی شاخص های مهم ورزشی بررسی خواهد شد .

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به اینکه اجرای اولین پروژه ملی بررسی توسعه اجتماعی در استان‌های کشور از سوی جهاد دانشگاهی استان مرکزی انجام شود، گفت: این پروژه از ابتدای سال جاری به مدت 18 ماه با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان عملیاتی خواهد شد که بازآفرینی نظام اجتماعی مهمترین هدف اجرای این طرح است .

فتح آبادی با اشاره به اینکه هفتمین جشنواره مد و لباس ایرانی نیز قرار است از 17 تا 21 تیرماه در اراک برگزار شود، گفت: کتاب سیمای استان تا یک ماه آینده چاپ خواهد شد که یکی از اقدامات موثر دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی است و علاوه بر آن قرار است کتاب قوانین و مقررات حوزه اجتماعی توسط این دفتر تدوین شود .

وی ارزیابی عملکرد حوزه اجتماعی و فرهنگی فرمانداری‌های شهرستان‌های استان، افتتاح فاز دوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری، برگزاری روز فرهنگ استان مرکزی در نمایشگاه بین‌المللی، ایجاد کلینیک سلامت خانواده توسط جهاد ‌دانشگاهی استان، برگزاری هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی، افتتاح مرکز همسان‌گزینی، ساماندهی سامانه جمع‌آوری زکات فطره در استان از دیگر برنامه‌های اجرایی کارگروه اجتماعی فرهنگی قلمداد کرد .

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی با بیان اینکه در زمینه ارائه خدمات مشاوره به مردم با کاستی‌های روبرو هستیم، گفت: برای رفع این کاستی‌ها به دنبال تاسیس کلینیک سلامت خانواده هستیم و علاوه بر آن این دفتر برای رفع مشکلات و معضلات اجتماعی امسال برای دانشگاه ها نقش و فعالیت تعریف کرده است .

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام عباس دانشی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینکه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور قرار است امثال برگزار شود، گفت: طبق روال سال‌های گذشته مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی استان برگزار خواهد شد .

وی ادامه داد: هر ساله با استقبال  خوبی از سوی از این جشنواره در استان روبرو هستیم به طوریکه سال گذشته 10 هزار نفر در استان در این جشنواره شرکت داشته‌اند. قرار است امسال در مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی هفت عنوان کتاب با موضوع سیره امام رضا(ع) در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال معرفی شود که شرکت کنندگان پس از مطالعه منابع حداکثر تا 31 تیرماه 97 فرصت دارند پاسخنامه های خود را به یکی از کتابخانه های عمومی کشور تحویل دهند .


انتهای پیام