• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-987-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

تاکید استاندار مرکزی بر جذب هرچه بیشتر کمک های خیرین در حوزه آموزش و پرورش

استاندار مرکزی بر ضرورت تامين بخش عمده اي از منابع مالي مورد نیاز در حوزه آموزش و پرورش از محل کمک های خيرين تاکید کرد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد علي آقازاده در شوراي آموزش و پرورش استان با اشاره به برگزاري بيستمين جشنواره خيرين مدرسه ساز بيان كرد: با توجه به فرصت يك هفته اي براي برگزاري اين جشنواره لازم است كه به جهت جذب حداكثري خيرين صدا و سيما و شهرداري ها فعال شده و اطلاع رساني كامل در تمامي شهرستانهاي استان صورت گيرد.

وي با اشاره به اعلام موافقت خيرين براي پرداخت كمك ٢٠ ميليارد توماني در حوزه آموزش و پرورش استان افزود: اميد است كه اين تعهد به صورت كامل و صد در صدي محقق شود و تلاش شود تا در هفته باقيمانده اين رقم افزايش يابد.

استاندار مركزي با بيان اينكه در اكثر جلسات مشكلات و نيازهاي آموزش و پرورش استان مطرح مي شود، گفت: در كنار اين مشكلات با كمبود و محدوديت هاي مالي دولت نيز مواجه هستيم به همين دليل بايد از ظرفيت مردم و خيرين جهت تامين بخش عمده اي از منابع مالي استفاده شود و با توجه به سابقه سه دهه اي استان در كمك خيرين بايد زمينه جذب آنان بيشتر فراهم شود.

وي در خصوص اعزام نشدن تيم رباتيك دييرستان علامه حلي اراك به مسابقات كانادا با تاكيد بر اينكه دانش آموزان موفق و اين تيم بخشي از استعداد بيكران استان و كشور محسوب مي شوند، تصريح كرد: با توجه به ميزان خروج نخبگان از كشور شايد اين اعزام ها خود تبليغ فضاي خارج از كشور باشد، اما به هرحال اين تيم كار بزرگي را به انجام رسانده است.

آقازاده افزود: اعزام اين دانش آموزان رقم بالايي نياز داشته است كه تامين آن از منابع دولتي و آموزش و پرورش سخت است و قطعا بخش از هزينه هاي اعزام تيم دوم به مسابقات كانادا توسط خانواده ها تامين شده است.

استاندار مركزي ضمن موافقت با پيشنهاد آموزش و پرورش مبني بر اينكه مدارس غيردولتي متناسب با آخرين ظرفيت نوسازي اعلام شده به فعاليت خود ادامه دهند و طي مدت ٥ سال، سالانه ٢٠ درصد نسبت به ارتقاي شاخص هاي سرانه فضاي باز اقدام كنند، گفت: در شرايط كنوني چاره اي جز اين راهكار نداريم، اما بايد هر ساله ميزان ارتقا و رشد شاخص ها رصد و ارزيابي شود و اگر مدرسه اي نسبت به ارتقاي شاخص ها عمل نكرد كاهش تعداد دانش آموزان مدرسه لحاظ شود.


انتهای پیام