• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9884-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

پوشش 30 درصدی نیاز بازار توسط موسسه سرم‌سازی رازی

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی گفت: با تولید 70 فرآورده 30 درصد نیاز بازار توسط موسسه پوشش داده می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی اسحاقی در مراسم انعقاد سه قرارداد مشارکت در تولید کیت‌های تشخیص بیماری‌های یون و بروسلوز در گاو و گوسفند در موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی اراک بیان کرد: موسسه رازی در سال 1303 پایه‌گذاری شده است و تاکنون در عرصه تحقیق و تولید فعالیت جدی داشته است.

وی افزود: موسسه از میان 9 واکسن اجباری برای جامعه انسانی در تولید 7 واکسن فعالیت دارد، همچنین تولید سرم ضد مار و عقرب و 90 درصد واکسن‌های مصرفی در حوزه دام را دنبال می‌کند.

اسحاقی با بیان اینکه موسسه 70 فرآورده مختلف را تولید می‌کند، افزود: موسسه رازی به واسطه تولیدات خود 30 درصد نیاز بازار را پوشش می‌دهد و با وجود توانمندی و ظرفیت تولید بیشتر بخش دیگری از نیاز بازار توسط واردات تامین ‌می‌شود.

وی تعداد شعب موسسه سرم‌سازی رازی را در کشور شش شعبه و در شهرهای مشهد، مرند، اهواز، کرمان، شیراز و اراک دانست و گفت: شعبه اراک جوان‌ترین شعبه موسسه است که کار خود را در سال 86 با هدف تولید کیت‌های تشخیصی آغاز کرد و در حال حاضر علاوه بر طرح‌های در دست اجرا در تولد کیت، آنتی‌ژن‌های تشخیصی در موسسه در حال تولید است که با ارزش افزوده بالا به کیت تبدیل خواهد شد.

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اضافه کرد: یکی از اهداف موسسه رازی ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه ( R&D ) قوی است که در این راستا می‌توان همکاری و مشارکت بهتری با بخش خصوصی داشت و دانش‌ فنی تولید‌شده را واگذار کرد.


انتهای پیام