• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1387-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

استاندار مرکزی:

آموزش هاي فني و حرفه اي بايد وارد مدارس و دانشگاه ها شود

استاندار مركزي بر ضرورت ورود آموزش هاي فني و حرفه اي به مدارس و دانشگاه ها تاكيد كرد .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد علي آقازاده در اولين نشست شوراي مهارت استان مركزي با حضور دكتر پاك سرشت رييس سازمان فني و حرفه اي كشور اظهار كرد: در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي در استان مركزي و تعميم آن به واحدهاي بزرگ و كوچك به عنوان يك استان صنعتي و داراي سابقه كارآفريني، شاهد آغاز فعاليت شوراي مهارت در استان هستيم .

وي يكي از اقدامات موثر در زمينه ايجاد مشاغل پايدار و مهارت آموزي جوانان و نوجوانان كه در سنين آموزش و ارائه خدمات فني و مهارتي قرار دارند، را آموزش هاي فني و حرفه اي دانست و گفت: اين آموزش ها مي تواند براي آينده استان و ايجاد شغل مهم و موثر باشد، استان مركزي در صنعت و كشاورزي داراي جايگاه است و در حوزه مهارت آموزي براي نيروي كار نيز مي توان فرصت خوبي را ايجاد كرد .

آقازاده تصريح كرد: براي توسعه مشاغل پايدار در استان مي توان شاخه های فني و حرفه اي را به روستاها برد و افراد تحت پوشش نهادهاي حمايتي را در نظر گرفت، مهارت آموزي را توسعه بخشيد و با توجه به امكانات و تسهيلات در جهت حفظ جمعيت روستايي و ارتقاي اقتصاد و اشتغال روستايي اقدام كرد .

وي با بيان اينكه فني و حرفه اي در استان مركزي داراي سابقه چند دهه اي است و امكانات مورد نياز را در اختيار دارد و بايد اين ظرفيت را معرفي و به درستي اطلاع رساني کرد، گفت: اين مهارت افزايي ها به جامعه كمك مي كند و نگاه حرفه اي آن در جهت كارآفريني و اشتغال كمك كننده خواهد بود .

استاندار مركزي با اشاره به اينكه كميته امداد خودكفايي مددجويان خود را به عنوان يك هدف دنبال مي كند و مي تواند در اين راستا از آموزش هاي فني و حرفه اي استفاده كند، گفت: آموزش هاي فني و حرفه اي بايد به داخل مدارس راه يابد و دانشجويان نيز در كنار مباحث تئوري به مباحث عملي نيز مسلح شوند تا از رشته تحصيلي خود بهره برداري اجرايي كنند .

آقازاده اضافه كرد: شوراي مهارت در استان مركزي مي تواند پايه گذار فعاليت هاي مناسبي در رشته هاي مختلف باشد. اتحاديه ها، اصناف و مجامع امور صنعتي مي توانند از اين ظرفيت بهره مند شوند و اميد است از امكانات موجود بهره مند شود و در جهت كارآفريني موثر عمل كنند .

به گزارش ايسنا، سعيد شاه محمدي مديركل فني و حرفه اي استان مركزي بيان كرد: اين شورا همسويي متوليان مهارت آفريني در راستای توسعه فرهنگ مهارت را دنبال مي كند. نيازسنجي آموزشي در استان انجام شده و آمادگي اجراي سند مهارتي در نيمه دوم سال وجود دارد تا زيرساخت هاي لازم براي سال ٩٨ آماده شود .

به گزارش ايسنا؛ در اين جلسه مصوب شد كه دبيرخانه شورا به سرعت فعال و از ظرفيت صاحب نظران و كارآفرينان استان استفاده شود و تا پايان سال نيز ٢ جلسه برگزار خواهد شد .


انتهای پیام