• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-885-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور عنوان کرد:

ضرورت حذف موازی‌کاری در حوزه فعالیت‌های قرآنی

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: یکی از مشکلات و معضلات موجود در کشور موازی‌کاری است و متاسفانه این رویکرد و اقدامات مبتنی بر آن در فعالیت های مرتبط با ترویج فرهنگ قرآنی نیز وجود دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام علی محمدی در مراسم افتتاحیه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم که به میزبانی استان مرکزی در سالن کوه نور هتل امیرکبیر اراک برگزار شد، اظهار کرد: براساس گزارش‌های موجود از سال 88 حدود 36 هزار نفر در مسابقات کشوری قرآنی شرکت کرده اند و در سال گذشته این تعداد بیش از 11 برابر شده و معادل بیش از 400 هزار نفر در این دوره از مسابقات شرکت داشته اند.

وی با بیان اینکه تمام این خیرات و برکات به برکت خون شهدا و وجود امام(ره) و پرچمداری رهبر معظم انقلاب در حوزه قرآن بوده است، گفت: در حال حاضر نیز بیش از 11 هزار مربی در حوزه ترویج فرهنگ قرآنی فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات و معضلات موجود در کشور موازی‌کاری است و متاسفانه این رویکرد و اقدامات مبتنی بر آن در فعالیت های مرتبط با ترویج فرهنگ قرآنی نیز وجود دارد، گفت: فعالیت های انجام شده و در حال انجام در بخش قرآن قابل تقدیر است اما با یک هم‌اندیشی و هم‌افزایی می‌توان کارهای بزرگی را در این حوزه به انجام رساند که در این رابطه در قالب نامه‌ای که به محضر مقام معظم رهبری ارسال شد اعلام آمادگی کردیم که در تجمیع برنامه‌های قرآنی مشارکت داشته باشیم و در نهایت شرایطی ایجاد شود که با پرهیز از موازی کاری اقدامات موثری رقم زده شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: از آمادگی کامل به منظور فعالیت تجمیعی و هدفمند و پرهیز از کارهای موازی و تکراری برخورداریم تا در واقع تابلو و نشان خود را کنار گذاشته و تنها با عنوان و پرچم قرآن با تمام توان به فرهنگ قرآن خدمت کنیم، همچنین این آمادگی را داریم تا هرکس بخواهد قدمی در راستای خدمت به قرآن کریم بردارد ما هم در کنارش خدمتگذ‌اری کنیم.

محمدی خاطرنشان کرد: مسابقات کشوری قرآن کریم متعلق به جمهوری اسلامی و قرآن است تا همه احساس مسئولیت و مشارکت در این رابطه داشته باشند، در نتیجه چند سالی است که عنوان "اوقاف" از عنوان مسابقات کشوری و بین‌المللی حذف شده و یک آرم که برگرفته از مسابقات قرآنی است برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: آمادگی داریم تا هرکس برای قرآن کریم خدمت کند ما هم در کنار او خدمتگذ‌اری کنیم. همه باید به منظور ترویج و احیای فرهنگ قرآن در کشور احساس مسئولیت داشته باشیم و تمام دستگاه‌ها در این حوزه مشارکت داشته باشند.


انتهای پیام