• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-10684-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

دوره آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد در شهرستان ساوه برگزار شد

رئیس جمیعت هلال احمر ساوه، از برگزاری دوره آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد "طرح ارتقای سطح سلامت جامعه با مشارکت جوانان داوطلب و جوامع ملی" خبر داد.

سیدلقمان حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: با توجه به اینکه اعتیاد به عنوان یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی امروز جامعه بوده لذا استان مرکزی نیز مانند دیگر استانها درصدد برگزاری این دوره مفید آموزشی برای جوانان که آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند، برآمده است.

وی تصریح کرد: این دوره آموزشی با حضور 40 نفر از جوانان فعال شعب ساوه و زرندیه شعب استان مرکزی با هدف توانمندسازی اعضا در جهت خود مراقبتی و توسعه این نگرش به سایر اعضا بوده است.

حسینی افزود: اولین عاملی که باعث جذب جوانان به محیط‌های غیر از خانواده و خانه می‌شود، عدم رابطه صحیح والدین و افراد خانواده است که در این صورت جوانان اولین گام را به سوی گروه همسالان بر می دارد و زمینه برای لغزیدن در جاده انحراف و کج روی فراهم می‌شود لذا ضمن برنامه‌ریزی‌های انجام شده و ابلاغ از سوی سازمان جوانان برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد، به گونه‌ای طراحی می‌شود که موجب تقویت عامل‌های بازدارنده شود و عوامل مخاطره آمیز را تضعیف کند.

وی هدف برگزاری این دوره‌های آموزشی، را پیشگیری و مواجهه غیرمستقیم با پدیده اعتیاد دانست و گفت: دوره پیشگیری اولیه از اعتیاد در بخش برادران به میزبانی شعب جمعیت هلال احمر برگزار شد.

حسینی ضمن تاکید بر اثر بخشی برگزاری این دوره‌های آموزشی ابراز امیدواری کرد که در امر پیشگیری، زمینه‌های تاثیر گذاری کلیه متغیرهایی که در تکوین و پیدایش اعتیاد و قاچاق مواد مخدر دخیل هستند کاهش یافته و رفته رفته خنثی شود تا ضریب اطمینان قابل اعتمادی برای پیشگیری از اعتیاد و قاچاق مواد مخدر فراهم شود.


انتهای پیام