• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-6384-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

ساخت سازه‌های نمایشگاه دائمی گل محلات به پایان رسید/ادامه ساخت پروژه نیازمند کمک‌های دولتی

مدیر عامل تعاونی گل و گیاه شهرستان محلات گفت: ساخت سازه‌های نمایشگاه دائمی گل محلات به پایان رسید.

ابراهیم علیپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص روند ساخت نمایشگاه دائمی گل در محلات بیان کرد: در افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه محلات قول ساخت سازه‌های این نمایشگاه تا پایان سال داده شد در حالی که ساخت این سازه‌ها اخیرا به پایان رسیده است.

وی با اشاره به ساخت 2 سازه به قطر 50 متر و ارتفاع 25 متر و یک سازه بزرگ به قطر 70 متر و ارتفاع 50 متر و وسعت 10 هزار مترمربعی سازه‌ها بیان کرد: این سازه‌ها ویژه سالن‌های نمایشگاهی است که ساخت آن به پایان رسیده و از نظر شکل و نوع ساختار در ایران و حتی خاورمیانه بی‌مانند و برگرفته از باغ بهشت بریتانیاست.

علیپور با بیان اینکه ساخت این سه سازه به تنهایی 4.5 میلیارد تومان هزینه در پی داشته است که منابع مالی به صورت کامل از سوی اتحادیه گل و گیاه محلات تامین شده است، گفت: فاز اول این پروژه شامل این سازه‌ها، محوطه‌سازی و غرفه‌های فروش است، غرفه‌های فروش در اختیار سهامداران تعاونی و اتحادیه گل و گیاه قرار خواهند گرفت، در حال حاضر نقشه‌های ساخت غرفه‌ها در دست تهیه است و به نظرمی رسد ظرف یک ماه آینده کار ساخت غرفه‌ها آغاز شود.

وی افزود: ساخت این غرفه‌ها حدود 6 ماه زمان خواهند برد و هزینه‌ای حدود 8 تا 10 میلیارد تومانی را به همراه دارد.

مدیر عامل تعاونی گل و گیاه شهرستان محلات با تاکید بر لزوم کمک دولت به اتحادیه جهت ساخت و تکمیل پروژه تصریح کرد: سالن‌های نمایشگاه نیازمند پوشش خاصی است و باید ماندگاری و کیفیت بالایی داشته باشند، بر همین اساس نوع پوشش مشخص شده است، باید از فرانسه تهیه شود و این خرید نیازمند دریافت ارز دولتی است و کمک دولت را می‌طلبد.

وی اضافه کرد: این پوشش 20 سال ضمانت و 35 تا 40 سال ماندگاری دارد و رقم مورد نظر برای خرید آن حدود 5 میلیارد تومان است البته این رقم خرید این پوشش قبل از افزایش قیمت دلار حدود 2 میلیارد تومان بود.

علیپور تکمیل کامل این پروژه را بستگی به تامین منابع مالی دانست و گفت: اگر منابع مالی فراهم باشد، ظرف 2 سال آینده ساخت پروژه تمام و بهره‌برداری می‌شود، اما اگر منابع مالی در اختیار نباشد مجبور به اجرای فاز به فاز پروژه هستیم.


انتهای پیام