• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-6984-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

به برقراری مجدد پرواز اراک-مشهد تا یک ماه آینده امیدواریم

مدیر فرودگاه اراک گفت: امیدواریم پرواز اراک-مشهد تا یک ماه آینده مجدد راه‌اندازی شود.

رحیم حسین‌نسب در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه برای سومین بار است که پرواز اراک – مشهد دچار وقفه می‌شود، افزود: با توجه به ارتقای فرهنگ صنعت هوانوردی در استان مرکزی و اراک، مسافران به شدت پیگیر این پرواز هستند در حالی‌که در 2 سال گذشته این پرواز متوقف شد و این حجم پیگیری را شاهد نبودیم.

وی با بیان اینکه پرواز اراک-مشهد از روز هشتم آبانماه از سوی شرکت هواپیمایی آسمان متوقف شد و با توجه به اینکه سایت خرید بلیط 2 هفته قبل از هشتم آبانماه باز نشده بود در واقع بلیطی فروخته نشد و مشکلی برای مسافران بروز نکرده است، افزود: این پرواز در واقع دارای 4 لگ پروازی است به طوری که هواپیما از تهران به مقصد مشهد تیک‌آف می‌کند، سپس در مشهد مسافران اراک را سوار و در اراک لندینگ دارد، سپس مسافران اراک را به مقصد مشهد می‌برد و در نهایت در تهران لندینگ می‌کند.

حسین‌نسب اضافه کرد: خوشبختانه پرواز اراک-مشهد مورد استقبال مردم است و همواره ظرفیت این پرواز در فرودگاه اراک در مقایسه با دیگر فرودگاه‌ها تکمیل و در حد 95 درصد است، اما پرواز اراک – مشهد در واقع 50 درصد این لگ پروازی است.

وی گفت: لگ تهران عموما در این فصل از سال دچار کاهش ظرفیت و به کمتر از 40 درصد می‌رسد که در واقع غیرقابل استفاده می‌شود و عموما یک ماه توقف پرواز انجام می‌گیرد تا ظرفیت افزایش یابد.

مدیرفرودگاه اراک تصریح کرد: تمام تلاش مجموعه فرودگاه و استان این است که با توجه به ظرفیت و استقبال شهروندان این پرواز در کوتاهترین زمان ممکن و تا یک ماه آینده مجدد راه‌اندازی شود و حتی می‌توان به شرکت پیشنهاد داد برای جلوگیری از وقفه ساعت پرواز تغییر کند که تمامی راهبردها و پیشنهادات به شرکت منتقل خواهد شد.


انتهای پیام