• چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-3392-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

مجمع نمایندگان استان مرکزی افزایش سهم اعتبارات استان را خواستار شد

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی افزایش میزان تخصیص اعتبارات این استان را مطالبه اصلی نمایندگان و استاندار مرکزی از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به دیدار اخیر مجمع نمایندگان استان  و استاندار مرکزی با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، عنوان کرد: انتظار استان مرکزی از دولت این است که سهم اعتبارات این استان از بودجه کلان کشور افزایش یابد چرا که استان مرکزی جزو استان هایی از کشور به شمار می رود که مقدار قابل توجهی مالیات به خزانه دولت واریز می کند.

وی تصریح کرد: به دلیل برخورداری از مزیت های صنعتی و کشاورزی و نبود زیرساخت های لازم برای توسعه متوازن این استان از دکتر نوبخت درخواست شد که به دلیل درآمدزایی بالای این استان برای دولت، سهم اعتبارات تخصیصی برای این منطقه استراتژیک کشور افزایش یابد.

به گفته ابراهیمی مقرر شد در خصوص افزایش میزان سهم اعتبارات استان مرکزی از بودجه کلان کشور، این مهم در بودجه سال 1398 پیگیری و با نظر دولت دنبال شود.

نماینده مردم شازند در مجلس همچنین پیگیری پروژه های سفر هیئت دولت به استان مرکزی را از دیگر مطالبات مجمع نمایندگان و استاندار مرکزی از نوبخت بیان کرد و گفت: در این جلسه آخرین وضعیت پیگیری پروژه ها و مصوبات سفر دولت به استان مرکزی بررسی و دستورات لازم برای اجرایی شدن نهایی آنها صادر شد.

وی تخصیص اعتبار در حوزه  راههای مواصلاتی استان نظیر محور اراک به ازنا، شازند به خمین، محور شهرستان فراهان، طرح آب رسانی از سدکوچری به ساوه، بیمارستان حضرت ولی عصر (ع) اراک را از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه عنوان کرد.

ابراهیمی تصریح کرد: مطالبات مجمع نمایندگان استان مرکزی به همراه ارائه گزارشی از سوی استاندار مرکزی در حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مطرح و دستورات لازم صادر شد.


انتهای پیام