• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-3692-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

رحمانی عنوان کرد:

وزارت صنعت بدنبال حمايت ويژه و بدون حد و مرز از توليد داخل/بازگشت گروه توليدي فولاد و نیشكر هفت تپه به حالت عادی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه حمايت ويژه و بدون حد و مرز از توليد داخل را مد نظر دارد .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، رضا رحماني در جريان بازديد از شركت آذرآب در جمع خبرنگاران گفت: اولين بحث در حوزه صنعت و توليد حمايت از كالاي ايراني است و همه ما بايد به اين موضوع به عنوان يك تكليف نگاه كنيم و تولید كالاهايي كه امكان ساخت داخل درخصوص آنها وجود دارد بايد به عنوان ضرورت مورد توجه قرار گيرد .

وي افزود: وزارت صنعت با تمام توان به بحث حمايت از كالاي ايراني و ساخت كالاهاي مشابه در داخل كشور توجه دارد، در واقع اين امر در اولويت وزارتخانه قرار دارد .

رحماني با بيان اينكه آذرآب امروز هزار تن توليدات خود را وارد بازار مي كند كه حدود هفت تا هشت برابر توليدات ماه هاي قبل است و ظرفيت فعاليت این شرکت بيش از اين است، گفت: هر كجا كه پروژه هاي توسعه اي و ايجابي وجود داشته باشد بايد طبق تكليف و قانون از توان داخل استفاده كنند و وزارتخانه از اين بحث حمايت مي كند. تاكنون نیز از واردات كالاهايي كه توان ساخت آن در كشور وجود دارد جلوگيري شده است و جلوگيري خواهد شد .

وي اضافه كرد: توجه به اين امر فعالسازي توليد در كشور و اشتغالزايي را به همراه دارد و براي توسعه واحدها و درآمد مردم تاثيرگذار است و در واقع حل بسياري مشكلات كشور در گرو توجه به واحدهاي صنعتي و توليدي است و وزارتخانه حمايت ويژه و بدون حد و مرز از توليد داخل را مد نظر دارد .

رحماني در خصوص رفع موانع توليد در گروه توليدي فولاد و نیشكر هفت تپه گفت: در اين راستا با تدبير صورت گرفته از سوي استانداري خوزستان، وزارت كشور، صنعت و كار، وضعيت به حالت عادي بازگشته است .

وي با بیان اینکه  البته من مدل فعالسازي هپكو و آذرآب را توصيه مي كنم كه جواب داد و با همكاري كارگران و مديران و مسئولان استان رونق  گرفت، اظهار کرد: توليد در استان مركزي فعال است و اين نوع همكاري مي تواند به الگويي در كشور تبديل شود و براي فعالسازي ديگر صنايع به كار گرفته شود .

به گزارش ایسنا، سیدعلی آقازاده  استاندار مرکزی نیز گفت: خوشحاليم كه وزير صنعت اولين سفر رسمي خود را به استان مركزي و اراك داشت و اميد است كه این سفر براي صنعت استان خير و بركت فراوان داشته باشد.

وی افزود: رحماني با صنعت استان مركزي و مشكلات آن آشنايي دارد و در جلسه اقتصاد مقاومتي مباحث مد نظر در این خصوص مطرح می شود و امید است که زمينه رفع برخي از مشكلات ميسر شود .


انتهای پیام