• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-14684-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

اجلاسیه سنگرسازان بی‌سنگر در فرمهین برگزار شد

رئیس جهادکشاورزی استان مرکزی گفت : شهید شاخص جهادگر حاج «اسدالله هاشمی» از خطه فراهان و خنجین است به همین دلیل اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر با محوریت سردار جهادگر شهید حاج اسدالله هاشمی مصادف با سالگرد عملیات کربلای ۵ در فرمهین برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مجید آنجفی در اجلاسیه سنگرسازان بی‌سنگر که در شهرستان فراهان برگزار شد، اظهار کرد: اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر یکی از ۱۰ اجلاسیه کنگره نقش امام راحل در دفاع مقدس و بزرگداشت 6200 شهید استان مرکزی است که در فرمهین برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری این اجلاسیه با محوریت سردار جهادگر شهید حاج اسدالله هاشمی و همزمان با سالگرد عملیات کربلای 5 تصریح کرد: سنگرسازان بی سنگر کسانی هستند با آگاهی کامل از شرایط جنگ با تجهیزات مختلف سنگرهای شهدا را ساختند و در این اثنا تعداد زیادی نیز از این قشر به درجه شهادت نائل آمدند.

آنجفی احیای روحیه جهادی و انقلابی را هدفگذاری اصلی و محوری این اجلاسیه دانست و گفت: فرهنگ جهاد و ایثار را باید هر چه بهتر و بیشتر برای مردم خصوصا نسل جوان تبیین کرد. جنگ و توطئه‌های دشمنان نسبت به ایران اسلامی همچنان ادامه دارد، اما اکنون کشاورزان این خطه در تامین امنیت غذایی ملت‌ مقابل تحریم‌های اقتصادی دشمن فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، فرماندار فراهان نیز در این اجلاسیه گفت: شهدا سرمایه‌های گرانقدر ملی هستند و هر آنچه که داریم نتیجه خون شهدا است در این راستا اجلاسیه سنگرسازان بی‌سنگر با محوریت بادواره شهید حاج اسدالله هاشمی در شهرستان فراهان به لحاظ گرامیداشت شهدا برگزار شد.

سیداحمد سجادی بیان کرد: در ۲۰۰ سال گذشته شهرستان فراهان ۴۰۲ شهید تقدیم انقلاب کرده که ۴۰۰ شهید مربوط به دوران دفاع مقدس و دو شهید دیگر امیرکبیر و قائم مقام فراهانی بودند که از این سرزمین برخاسته‌اند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل برگزاری این اجلاسیه در شهرستان فراهان شهادت شهید تاریخ‌ساز امیرکبیر 167 سال پیش در ۲۰ دی‌ماه بود، همچنین قائم مقام فراهانی نیز ۱۸۵ سال پیش به شهادت رسیدند.

 

 


انتهای پیام