• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-15784-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

معاون سیاسی استاندار مرکزی عنوان کرد:

ضرورت اصلاح فرآیندهای فسادآور در دستگاه های اجرایی/بیاینه گام دوم نقطه عطفی در نظام اسلامی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نقطه عطفی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: این بیانیه که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده را باید سرآغازی جدید در چهل سالگی انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، بهروز اکرمی در نشست هماهنگی تبیین برنامه‌های گام دوم انقلاب اسلامی مدیران باید این بیانیه را به عنوان یک نقشه راه در دستگاه خود مد نظر قرار دهند، اظهار کرد: اصول مدیریتی و مراحل خدمت رسانی در این بیانیه به خوبی بیان شده و مدیران دستگاه‌ های اجرایی باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری نسبت به اجرای این اصول اقدامات لازم را انجام دهند.

اکرمی خلاقی، ادامه داد: شعور معنوی و وجدان اخلاقی هرچه بیشتر در جامعه رشد پیدا کند برکات بیشتری در جامعه به بار خواهد آمد. اخلاق‌مداری و معنویت در دستگاه های اجرایی از نکات مهم بیانیه گام دوم انقلاب است که باید در تمامی دستگاه‌ها و نهادها نهادینه شود.

وی بیان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید به تولید خدمت بپردازند، مدیرانی که در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری تلاش می‌کنند باید به رونق تولید بپردازند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در خصوص عدالت و مبارزه با فساد خاطرنشان کرد: تجربیات 40 ساله نظام اسلامی نشان داده است که مبارزه با انواع فساد در دستگاه های اجرایی با برخورد قهری امکان پذیر نیست بلکه باید فرآیندهای فسادآور را اصلاح کرد. فرایندهایی که ممکن است در دستگاه‌های جرایی فسادآور باشد باید توسط مدیران شناسایی شود. مدبران دستگاه‌های اجرایی باید برنامه شفاف سازی اداره و دستگاه خود را تا سه ماه دیگر به استانداری ارائه دهند.

اکرمی درخصوص استقلال و آزادی در جامعه اضافه کرد: استقلال نباید به معنای زندانی کردن سیاست و اقتصاد کشور در میان مرزهای خود باشد و همچنین آزادی نیز نباید در تقابل با اخلاق و قانون و ارزش‌های الهی تعریف شود.

وی در پایان خواستار انتخاب نیروهای دولتی از بطن جامعه شد.

 

 


انتهای پیام