• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-15984-5
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی
  • چاپ

ساخت دو هزار واحد مسکونی در شهرستان چگینی استان لرستان توسط استان مرکزی

مدیرکل بنیاد مسکن استان مرکزی گفت: ساخت دو هزار واحد مسکنونی در شهرستان سیل زده چگینی استان لرستان به استان مرکزی واگذار شد.

محمدرضا رضافرح در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اعلام این خبر بیان کرد: طبق تصمیمات دولت استان های معین مناطق سیل زده جهت کمک رسانی به این مناطق بسیج شده اند و استان مرکزی نیز معین و کمک‌رسان استان لرستان است.

وی افزود: بر همین مبنا ساخت دو هزار واحد مسکونی در شهرستان چگینی استان لرستان به استان مرکزی سپرده شده که کار و عملیات اجرایی این پروژه بزرگ از فردا با حضور استاندار مرکزی و با کلنگ‌زنی یک واحد آغاز می‌شود.

رضا‌فرح با اشاره به کمک‌های دولت و تسهیلات در نظر گرفته شده بیان کرد: دولت برای مناطق روستایی 40 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود 4 درصد و برای مناطق شهری نیز 50 میلیون تومان با نرخ سود 5 درصد در نظر گرفته است، همچنین 10 میلیون تومان کمک بلاعوض، 15 میلیون تومان کمک معیشتی و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی در نظر گرفته است.

وی اضافه کرد: بنیاد مستضعان نیز سیمان رایگان در اختیار سیل زدگان قرار می‌دهد تا روند ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی تخریب شده و آسیب دیده انجام گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان مرکزی گفت: با حضور کارشناسان بنیاد مسکن استان در منطقه آمارگیری لازم انجام شده است و عملیات اجرایی رسما از فردا آغاز می‌شود و سعی بر این که ظرف 9 ماه آینده واحد ساخته شوند.


انتهای پیام