• یکشنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 953-2791-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مسکن روستایی دلیجان مشکلی ندارد

فرماندار تاکید کرد: شهرستان دلیجان در حوزه مسکن روستایی با مشکلی مواجه نیست.

هادی فدایی فرماندار دلیجان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه مرکزی – درخصوص وضعیت مسکن روستایی شهرستان با اشاره به اینکه کل روستاهای شهرستان در بخش مرکزی شامل 47 روستاست که وضعیت مشکن آنها توسط بنیاد مسکن مورد توجه و رسیدگی قرار دارد، اظهار کرد: بنیاد مسکن موضوع زمین شهرک و ساختمان‌سازی را در روستاها پیگیری کرده است.

وی تصریح کرد: در برخی روستاها زمین برای ساخت‌وساز تعیین شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و دیگر روستاها نیز در حال انجام اقدامات لازم در این رابطه هستند، علاوه بر آن بحث مقاوم‌سازی نیز در دستور کار قرار دارد.

فدایی با اشاره به جلسه هفته گذشته در خصوص بررسی وضعیت مسکن روستایی که مختص روستای دو دهک بود، افزود: این جلسه برای بررسی وضعیت 10 واحد مسکونی برگزار شد که توسط بنیاد مسکن در روستا پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: واحدهای مسکونی این روستا طبق قرارداد اولیه باید توسط خیرین ساخته می‌شد و بخشی از آن نیز از طریق تسهیلات به پایان می‌رسید، اما تاکنون هیچ خیری برای ساخت واحدها اقدام نکرده است، در صورتی که تاکنون بنیاد مسکن اراضی را به صورت رایگان تحویل داده است و علاوه بر آن نیز تا امروز که واحدها در مرحله سفت‌کاری هستند، پروژه به صورت رایگان پیش رفته است.

فرماندار دلیجان با بیان اینکه در این جلسه تصمیم بر این شد که اگر تا 30 آذرماه سال جاری خیری برای ساخت واحدها اقدام نکرد، واحدها به مردم تحویل داده شده و از طریق تسهیلات کار را به اتمام برسانند، گفت: با این حال تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت که این واحدهای مسکونی از طریق خیرین ساخته شود.

وی درخصوص وضعیت مسکن مهر شهرستان با اشاره به اینکه کل واحدهای مسکن مهر شهرستان هزار و 700 واحد بوده است، عنوان کرد: طی دو سال و نیم اخیر تمام هم و غم خود را برای تکمیل و تحویل این واحدها به کار گرفته‌ایم.

فدایی اظهار کرد: متاسفانه متقاضیان مسکن مهر شهرستان بابت تاخیر در تحویل واحدها گله‌مند بودند، به همین دلیل تمام تلاش خود را معطوف بر تکمیل و تحویل کردیم و کار با همه کم‌کاری پیمانکارانی که کم‌کاری خود را ناشی از کمبود منابع اعتباری و مالی عنوان می‌کردند، به پایان رسید و واحدهای مسکونی تحویل متقاضیان شده است.

فرماندار دلیجان تاکید کرد: در حال حاضر در بحث مسکن مهر شهرستان هیچ مشکلی وجود ندارد و معابر نیز برای اتمام کار به شهرداری تحویل شده است که پروژه به صورت کامل به اتمام برسد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: