• دوشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 953-3491-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

کشاورزی فراهان در پی تغییر الگوی کشت

با توجه به پتانسیل‌های موجود فراهان در حوزه گیاهان دارویی این شهرستان در پی تغییر الگوی کشت است.

سعید فائض‌پور فرماندار فراهان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه مرکزی – تمرکز شهرستان را در سال جاری بر کشت گیاهان دارویی عنوان کرد و گفت: یکی از پتانسیل‌های شهرستان فراهان گیاهان دارویی است که حتی در شهر ساروق این توجه باعث انجام کارهای مثبت بسیاری شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی مرزعه گیاهان دارویی در شهرستان توسط شهرداری خنجین گفت: این امر قطعا تاثیرات مثبتی همچون رشد اشتغال را به همراه خواهد داشت که با برگزاری دوره‌های آموزشی و همکاری با جهاد کشاورزی می‌توان از این پتانسیل شهرستان در جهت ارتقای اقتصادی فراهان بهره‌مند شد.

فائض‌پور با تاکید بر استفاده از روش‌های نوین و جدید کشاورزی عنوان کرد: تغییر الگوی کشت یک از الزامی‌ترین موارد است و با توجه به اینکه با کاهش منابع آبی مواجه هستیم و فراهان شهرستانی است که بر دامداری تمرکز دارد، باید وارد اقدامات جدید شویم.

وی تصریح کرد: باید فعالیت‌هایی در شهرستان راه‌اندازی شود که با حداقل منابع آبی بیشترین بازده و بهره‌برداری را به دنبال داشته باشد و قطعا با برگزاری دوره‌های آموزشی و آشناسازی مردم با روش‌های جدید و پتانسیل‌های موجود می‌توان رونق و توسعه اقتصادی شهرستان را شاهد بود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: