• سه شنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 953-5692-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

احداث بزرگترین مجتمع خدماتی رفاهی استان مرکزی در زرندیه

فرماندار زرندیه از احداث بزرگترین مجتمع خدماتی رفاهی استان مرکزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی- محمد کردی در جلسه امكان‌سنجي، مكان‌يابي و بررسي ضوابط فني طرح احداث مجتمع خدماتي، رفاهي و گردشگري در حوزه شهرستان زرنديه (آزادراه ساوه – تهران) به ایجاد زیرساخت‌ها و سازوکارهای لازم در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای اشاره و احداث این دست مجتمع‌های خدماتی بین راهی را جهت رفع خستگی رانندگان در جاده‌ها الزامی دانست.

وی اجرای این طرح را همگام با ماده 163برنامه پنجم توسعه خواند و با توجه به محدودیت ظرفیت بخش دولتی نقش بخش خصوصی در حوزه ایجاد زیرساخت‌های مناسب گردشگری را بسیار مثمر ثمر دانست.

وی تصریح کرد: شهرستان زرندیه با توجه به شرایط مطلوب و پتانسیل‌های بالا در راستای اجرای پروژه‌های گردشگری، تجاری و توریستی، ظرفیت چشمگیری در این زمینه  داشته و با اجرای این دست مجتمع‌های خدماتی رفاهی و به بهره‌برداری رسیدن آنها، چندین فرصت  شغلی ایجاد شده و دستگاه‌های متولی امکان اعمال مدیریت متمرکز و نظارت دقیق‌تر بر عملکرد آنها خواهند داشت.

کردی با اشاره به اینکه برآورد اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح 280 میلیارد ریال است، افزود: ساخت پنج مجتمع بزرگ رفاهی و خدماتی در کشور مصوب شده که یکی از آنها به زودی در استان مرکزی و شهرستان زرندیه اجرایی می‌شود.

کردی در ادامه پس از ارائه طرح توجیهی و مطالعات امکان‌سنجی و بررسی مشکلات احداث مجتمع خدماتی و رفاهی بر رعایت موارد ایمنی و کسب موافقت‌نامه اصولی طرح و  جانمایی  صحیح آن با توجه به محدودیت‌های منطقه تاکید و پس از بازدید از محل قول همکاری و طرح موضوع  جهت تصویب طرح  در  سومین کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان را داد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: