• سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9511-2985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در حوزه هنری استان مرکزی خبر داد:

بررسی اجرای طرح عکسواره در سراسر کشور

مسئول خانه عکاسان حوزه هنری استان مرکزی گفت: ابداع رویداد فرهنگی و هنری عکسواره در اتاق فکر حوزه هنری استان مرکزی انجام شده و در حال حاضر جزئیات این طرح به حوزه هنری کشور فرستاده شده است و بعد از بررسی در این نهاد به صورت سراسری در کل کشور برگزار ‌می‌شود.

مجید مجیدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه در اتاق فکر حوزه هنری استان مرکزی برنامه‌ریزی، آینده‌نگری، تاثیرگزاری و نتیجه طرح‌های مختلف مورد‌ سنجش قرار می‌گیرد و در مرحله بعدی، این طرح‌ها اجرایی می‌‌شوند، عنوان کرد: هدف ما اینست که انجام فعالیت‌ها در حوزه هنری به صورت سطحی نباشد، مخاطب‌یابی و بهتر دیدن شدن آثار هنری نیز برای این مجموعه مهم است.

وی درخصوص برگزاری رویداد فرهنگی و هنری عکسواره استان مرکزی که توسط خانه عکاسان حوزه هنری برگزار می‌شود، گفت: موضوع عکسواره در هر ماه برای علاقمندان به هنر عکاسی مشخص می‌شود و عکاسان ملزم هستند طبق موضوع تعیین شده اقدام به تهیه و ارسال آثار خود کنند.

مجیدی با اشاره به اینکه  تاکنون 13 بار این برنامه به صورت ماهانه برگزار شده است، بیان کرد: موضوع برگزاری عکسواره در بهمن ماه با محوریت "کودک و خانواده" است.

وی با اشاره به هدف برگزاری عکسواره مبنی بر ارتقا سطح آثار  هنرمندان نوپا، افزود: قرارگیری آثار عکاسان نوپا در کنار عکاسان باتجربه منجر به آموزش و ارتقا فعالیت‌های آنان می‌شود.

مسئول خانه عکاسان حوزه هنری استان مرکزی گفت: در رویداد عکسواره در آخر هر ماه، آثار در حضور شرکت‌کنندگان در نگارخانه شهید آوینی با حضور اساتید باتجربه مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد و به برگزیدگان به منظور انگیره‌بخشی لوح تقدیر و جایزه تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه نقد و بررسی آثار در عکسواره منجر به این می‌شود که هنرمندان نوپا بعد از مدتی به تعادل هنری و فرهنگی برسند، اظهار کرد: برگزاری عکسواره با این سبک به مثابه آموزش برای عکاسان است و طرحی است که جنبه آموزشی و فرهنگی دارد.

مجیدی خانه عکاسان حوزه هنری را یکی از واحدهای تاثیرگزار در سطح استان عنوان کرد و گفت: در یک دهه گذشته  شاهد موفقیت‌های زیادی از هنرمندان در سطح استان بودیم و سرچشمه آن آموزش‌های هنری است که در این  حوزه به علاقمندان ارائه شده است و اکنون شاهد به بارنشستن آموزش ها در سطح استان هستیم و آثار جوانان عکاس استان معرف تاریخ و فرهنگ استان است.  

مسئول خانه عکاسان حوزه هنری استان مرکزی با اشاره به اینکه طبق قانون در فصل تابستان همه ارگان‌ها می‌توانند اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی کنند، براین اساس حوزه هنری در ایام تابستان تحت عنوان اوقات فراغت اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی می‌‌کند و در بقیه فصول به علت اینکه این حوزه مجوز آموزش ندارد، دیگر موسسات کلاس‌های آموزشی را برگزار می‌کنند.

مجیدی به  علاقمندان به عکاسی توصیه کرد که با مراجعه به سایت حوزه هنری استان مرکزی در بخش کانال های تلگرامی با انتخاب کانال هنرهای تصویری در جریان کلیه اطلاعیه ها و اخبار مربوط به بخش هنرهای تصویری قرار گیرند.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: