• چهارشنبه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9512-2891-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ----

قرارداد الحاقی آونگان هفته آینده تنظیم می‌شود

مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: مقرر است اوایل هفته آینده قرارداد الحاقی شرکت آونگان تنظیم و به چرخه تولید بازگردد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آبایی در مراسم 28مین جشنواره کارگران نمونه و 11مین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان مرکزی افزود: در استان مرکزی تعدادی از شرکت ها با مشکل مواجه شده‌اند یکی از آنها شرکت هپکو است که در راستای پیگیری مسائلشان دست به اعتراض نیز زدند، اما استان مرکزی تنها استانی بود که در ]ن اعتراضات کارگری منجر به تنش نشد چراکه مقام ارشد استان مشکلات را پیگیری کرده و مانع از ایجاد تنش شد. خوشبختانه مشکلات هپکو تا حدودی حل شده و شرایط رو به بهبود است.  

وی تصریح کرد: قرارداد ساخت 6 هزار واگن با یک شرکت روسی منعقد شده است که از این تعداد واگن قرار است چهار هزار و 900 واگن باری پایه‌بلند در استان مرکزی ساخته شود.

آبائی گفت: شرکت آونگان ورشکسته و تعطیل شده بود ولی با همت مسئولان مقرر است اوایل هفته آینده قرارداد الحاقی در خصوص این شرکت تنظیم و به چرخه تولید بازگردد. این مهم نشان می‌دهد که استان مرکزی نسبت به سایر استان‌ها پیشرو است و باید به مردم امید داد. قطعا در سال 96 شرایط بهتری از امسال را خواهیم داشت.

وی در خصوص طرح رونق اقتصادی و حمایت از واحدهای بحرانی گفت: از محل 16 هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که دولت در این خصوص در نظر گرفته بود سهم استان مرکزی 443 میلیارد تومان بوده است و با همت و پیگیری‌های مصرانه اتفاقی افتاد که از مجموع این رقم، 770 میلیارد تومان از محل طرح رونق و پرداخت مستقیم خود بانک‌ها به هزار و 45 واحد تولیدی حواله شد که به معنای توسعه و رونق و رشد است.

آبائی گفت: بازرسی سازمان صنعت و معدن از تعدادی از این شرکت‌ها نشان داد که این پول با حداقل انحراف هزینه شده است و ضمن حفظ اشتغال موجود 600 شغل جدید نیز ایجاد شده است.

وی بیان کرد: در این جشنواره در حوزه کارگران نمونه 205 نفر شرکت کرده بودند بعد از داوری 35 نفر به عنوان کارگران، گروه های کاری و واحد نمونه در استان انتخاب شدند و یک گروه کاری نورد آلومینیوم در سطح منطقه سه کشور به عنوان گروه کاری نمونه انتخاب شد.

آبائی گفت: در خصوص کارآفرینان، 92 کارآفرین در سه مرحله رقابت کردند و در نهایت پنج نفر به عنوان کارآفرین برتر استان و سه نفر به عنوان کارآفرینان شایسته تقدیر انتخاب شدند.  

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: