• پنجشنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9512-2991-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خبر داد:

راه اندازی شرکت تهیه خوراک آبزیان با سرمایه گذاری شرکت دانمارکی در خمین

معاون اقتصادی استاندار مرکزی از راه اندازی شرکت تهیه خوراک آبزیان توسط سرمایه گذاری دانمارکی در خمین خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ظفر افشون در حاشیه جلسه با سرمایه گذار دانمارکی که قصد سرمایه گذاری در حوزه تولید خوراک آبزیان در استان را دارد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت در سال 95 تلاش کرد با اعطای تسهیلات رونق تولید در زمینه رونق بخشی به طرح های خرد و متوسط و کلان اقتصادی اقدام کند.

وی با بیان اینکه بانک های دولتی در این خصوص خوب درخشیدند ولی بانک های خصوصی انتظارات دولت را برآورده نکردند، گفت: علیرغم اینکه بخش قابل توجهی از سپرده های استان در اختیار بانک های خصوصی است آنها این منابع را در استان مصرف نکردند و این مهم نشان می دهد که این سپرده ها به خارج از استان هدایت شده اند.

افشون اظهار کرد: انتظار می رفت که با عنایت به وجود چند هزار کارخانه صنعتی در استان و همینطور نیاز آنها به تسهیلات، بانک های خصوصی کمک می کردند و به واحدهای نیازمند سرمایه در گردش تسهیلات می دادند، امید است در سال 96 شاهد همکاری ابن بانکها باشیم.

وی در ادامه افزود: در جلسه امروز که با حضور نمایندگان شرکت تهیه خوراک آبزیان از دانمارک که دارای تجربیات فراوان در این حوزه هستند و در تعداد زیادی از کشورهای دنیا از جمله مصر، آلمان، دانمارک، غنا و دیگر کشورها کارخانه داشته و بیش از 40 درصد خوراک آبزیان را در دنیا تولید می کنند، برگزار شد، قرار شده در خمین شرکت ایرانی آنها با مشارکت یک شرکت ایرانی راه اندزای شود.

افشون افزود: به این سرمایه گذاران اطمینان داده شد که دستگاه های استان از این سرمایه گذاری حمایت کرده و زمینه جذب سرمایه گذار در استان برای آنها تشریح شد.

وی اظهار کرد: استان مرکزی با عنایت به اینکه در شاهراه مواصلاتی شمال به جنوب و شرق به غرب قرار گرفته، نقطه جغرافیایی مناسبی برای سرمایه گذاری است و دسترسی آسان این استان به قطب جمعیتی اصفهان، تهران، قزوین و البرز در مدت زمانی کمتر از سه ساعت از دیگر مزایای این استان در کنار نزدیکی آن به فرودگاه بین المللی است.

افشون با اشاره به تعداد زیاد روزهای آفتابی در استان مرکزی به عنوان دیگر مزیت این استان در حوزه راه اندازی نیروگاه های آفتابی و بادی و تمایل زیاد متقاضیان به این مهم گفت: متقاضیان فراوانی برای راه اندازی کارخانجات تامین برق از باد و نیروی خورشید از کانادا، اسپانیا و فرانسه اعلام آمادگی کرده اند که برخی در مرحله اجرایی است و در ساوه در حال نصب دکل های آزمایشی هستیم. در آشتیان نیز بیش از 6 ماه است دکل ها مستقر شده اند و سرعت باد را اندازه می گیرند.

وی افزود: خوشبختانه در استان مرکزی در زمینه های مختلف سرمایه گذاری اقدامات بسیار خوبی انجام شده و در سال 96 شاهد بازدهی اقدامات خواهیم بود .

افشون اظهار کرد: پیش بینی می شود در سال آتی شرایط بسیار بهتری از سال 95 داشته باشیم و کارخانجات با ظرفیت بیشتری فعالیت کرده و مشاغل بیشتری ایجاد شود.

به گفته وی، استان مرکزی در زمینه شاخص های اقتصادی در سال 96 به مراتب جایگاه بهتری در کشور خواهد داشت.

افشون با بیان اینکه قبل از موفقیت برجام امکان واردات و همکاری های اقتصادی محدود بود و حتی برای تامین مواد اولیه کارخانجات در تنگنا بودیم و اگر هم می توانستیم برای تهیه مواد اولیه اقدام کنیم اینکار با واسطه انجام می شد و هزینه فراوانی برای ما داشت، افزود: یکی از عللی که برای کارخانجات ظرفیت های خالی ایجاد شد، عدم دسترسی آسان به مواد اولیه بود که با موفقیت برجام این محدودیت ها در حال کاهش است.

وی در خصوص عملکرد تیم اقتصادی استان گفت: شاخص ها نشان از موفقیت تیم اقصادی در استان مرکزی دارد.


 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: