• دوشنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-485-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

در استان مرکزی؛

افزایش 14 درصدی گردشگر ثبت شده در نوروز 96

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی گفت: در نوروز 96 اقامت در استان مرکزی با افزایش 39 درصدی و تردد خودرو با افزایش 38 درصدی مواجه بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سیدمحمد حسینی با اشاره به افزایش جذب گردشگر در استان مرکزی گفت: حدود دو میلیون بازدید کننده از جاذبه های فرهنگی، طبیعی و گردشگری استان در نوروز 96 بازدید کرده اند که از این میان 750 هزار نفر گردشگر ثبت و آمار گیری شده اند. همچنین پیش بینی ما این است که با توجه به اقامت کمتر از یک روز و موقت گردشگران، حدود یک میلیون و 200 هزار بازدید کننده گذری نیز از جاذبه های استان بازدید داشته اند.

وی افزود: با توجه به آمار ذکر شده، نسبت به نوروز 95 با افزایش 14 درصدی گردشگرِ ثبت شده روبرو بوده ایم. همینطور حدود 11 میلیون و 500 هزار مورد تردد خودرویی از معابر و جاده های استان مرکزی ثبت شده که نسبت به سال گذشته با افزایش 38 درصدی همراه بوده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی گفت: یکی از آمارهای افزایش یافته استان در نوروز 96 که باعث شگفتی است، افزایش میزان اقامت گردشگران در سطح استان است که با افزایش 39 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است. در نوروز 96 جمعا 533 هزار گردشگر در استان مرکزی اقامت داشته اند که حاکی از دسترسی به خواسته اولیه اداره کل، یعنی تبدیل استان از معبر به مقصد گردشگری است که امیدواریم با ادامه همین دست برنامه ها در سال های آتی به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگران شناخته شویم.

وی اظهار کرد: در میان این افزایش بازدید ها و اقامت ها، اداره کل خود را موظف به ارائه خدمات مطلوب می دانست از همین رو با افزایش تعداد بازرسی ها و نظارت ها از سطح رستوران ها، اقامتگاه ها و اماکن بین راهی، افزایش 74 درصدی را نسبت به نوروز 95 داشته ایم. 257 مورد بازدید نظارتی در ایام نوروز از سوی اداره کل انجام گرفته که در مجموع 15 مورد تذکر کتبی صادر و جهت پیگیری، پرونده سازی شده است.

مدیرکل با اشاره به تهیه اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی برای گردشگران گفت: در مجموع 750 هزار بسته اطلاع رسانی توسط ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی بین گردشگران توزیع شده که شامل دفترچه های راهنمای گردشگر، اطلاعات ضروری، معرفی موزه ها، نقشه و لوح فشرده و همچنین کتاب های مشوق گردشگران بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: