• چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-491-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

در طرح تشدید نظارت نوروزی استان مرکزی؛

8000 مورد بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی انجام شد

رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی عملکرد طرح تشدید نظارت نوروزی و بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در ایام عید 96 را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر سیروس سلمان نژاد با اشاره به اجرای طرح تشدید نظارت‌های نوروزی، اظهار کرد: طرح تشدید نظارت‌های نوروزی از 20 اسفند ماه 95 تا 14 فروردین‌ماه 96 به اجرا درآمد و براساس این طرح بازرسان بهداشتی واحد نظارت دامپزشکی استان در قالب بیش از 49  اکیپ ثابت و سیار در تمام شهرستان‌های استان فعالیت کردند.

رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به تعداد 2 هزار و 163 مرکز تحت نظارت این ادره کل در سطح استان اشاره کرد و افزود: در این طرح تعداد 8  هزار مورد بازدید و بازرسی از مراکز و اماکن تولید، بسته بندی، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی توسط بازرسان دامپزشکی استان انجام شد.

سلمان نژاد به تعطیلی 2 واحد متخلف در این ایام اشاره و تصریح کرد: در بازرسی‌های انجام شده مقدار 9 هزار و 669 کیلوگرم فرآورده خام دامی کشف و معدوم‌سازی و تعداد 30 واحد از مراکز متخلف شناسایی شده و از این تعداد 21 واحد به تعزیرات حکومتی و 9 مورد به دادگاه مواد غذایی معرفی شدند.

وی تعداد نمونه برداری از مراکز یاد شده را 152 مورد بیان و خاطرنشان کرد: فعالیت بازرسان اداره دامپزشکی استان در این طرح شامل، سرکشی و نظارت بر بازارهای محلی، کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، مراکز تولید، بسته بندی، عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی و نیز رستوران‌های درون‌شهری و بین‌راهی در ایام نوروز بوده است.

رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: به سبب اهمیت بهداشت در فراورده‌های دامی، شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌رسانی 1512 به اداره‌کل دامپزشکی اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: