• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-6984-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ----

در سال جاری؛

نصب دستگاه‌های سنجش گردوغبار در استان مرکزی پیگیری می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: پیگیر هستیم که در سال 96 حداقل دو دستگاه سنجش گردوغبار در ایستگاه سنجش آلودگی و گردوغبار در اراک و ساوه نصب شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ذوالفقاری در کنفرانس مطبوعاتی شورای حمل و نقل استان مرکزی افزود: در سال 95 حدود 51 هزار مورد پایش جو انجام شده است که این رقم منجر به تهیه داده‌های مربوط به اطلاعیه و اخطاریه هواشناسی می‌شود.

وی تصریح کرد: پنج نوع پیش بینی هوا شامل پیش بینی روزانه، 72 ساعته، آلودگی هوا، جاده‌ای و فصلی توسط این اداره انجام می‌شود که در سایت مذبور قرار می‌گیرد. تعداد بازدید از این سایت در سال گذشته به طور متوسط روزانه از 400 نفر تا چهار هزار نفر متغیر بوده است، همچنین حدود هزار تا 30 هزار نفر نیز از طریق سامانه 134 از وضعیت هوا مطلع شده‌اند.

وی تصریح کرد: در کل کشور 103 هزار ایستگاه هواشناسی وجود دارد و از 160 ایستگاه موجود در استان مرکزی، 140 ایستگاه عملیاتی بوده و 20 ایستگاه دیگر در برنامه ششم تا سال 99 باید عملیاتی شده و به بهره‌برداری برسد.

ذوالفقاری گفت: ساختمان تعدادی از ایستگاه‌ها آماده بهره‌برداری است و ایستگاه فرمهین 45درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امید است در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: تعداد ایستگاه‌های باران سنجی استان نیز 105 مورد بوده و رویکرد کنونی این است که تمام ایستگاه‌ها دیتالاگر شده و شروع، پایان و مقدار بارش به صورت خودکار SMS شود. از 12 ایستگاه دیگر 10 مورد خودکار هستند که هشت مورد عملیاتی هستند و دو مورد دیگر در سال جاری عملیاتی می‌شوند.

ذوالفقاری در خصوص ایستگاه‌های سنجش آلودگی و گردوغبار ادامه داد: پیگیر هستیم در سال 96 حداقل دو دستگاه در ایستگاه سنجش گردوغبار در اراک و ساوه نصب شود.

وی به وضعیت بارندگی در استان اشاره کرد و گفت: میانگین بارندگی به 263 میلیمتر رسیده است که بیشترین بارش‌ها را در شازند با 450 میلیمتر و کمترین بارش را در دلیجان با 153 میلیمتر شاهد بودیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: