• شنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-3292-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با ایسنا:

حمله آمریکا به سوریه حمایت آشکار از تروریست‌هاست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حمله موشکی آمریکا به کشور سوریه بیانگر حمایت آشکار استکبار جهانی از تروریست‌هاست.

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، تجاوز آشکار آمریکا به سوریه را در راستای انتقام از محور مقاومت دانست و افزود: مهمترین دلیل حمله موشکی آمریکا به سوریه، شکست استراتژیک آمریکا و هم‌پیمانانش در این مقطع است.

وی اقدام آمریکا در حمله به سوریه را غیرقانونی و خلاف حقوق بشر دانست و اظهار کرد: استکبار جهانی در ادامه خوی تجاوزگرانه خود در حمایت از داعش و تروریست‌ها، وقتی دید که عملا شکست خورد و محور مقاومت در مقابل توطئه افکنی‌های آنان ایستاد، دست به تجاوز آشکار زد و به خیال خود با حمله موشکی می تواند محور مقاومت را تسلیم کند.

نماینده مردم خمین با اشاره به موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص این تجاوز آشکار به کشور مسلمان سوریه و ملتی که مورد تجاوز قرار گرفته است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان عنصر اصلی مقاومت در منطقه حمایت همه جانبه خود را از حقوق به حق ملت فلسطین اعلام داشته و ضمن محکومیت این اقدام، هرگونه حمایت خود را از ملت سوریه نیز دریغ نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: قطعا حمله موشکی آمریکا به فرودگاه الشعیرات سوریه، هیچ تاثیری در اراده و روحیه ارتش سوریه نداشته و آن را نه تنها تضعیف نخواهد کرد بلکه بر ادامه پیروزی‌های محور مقاومت علیه تروریست‌ها موثر خواهد بود.

رضایی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اعلام موضع شورای عالی امنیت ملی گفت: شورای عالی امنیت ملی وظیفه دارد در مواقعی که کشوری مورد تجاوز قرار می‌گیرد براساس ساختاری که برای آن پیش بینی شده است، متجاوز را محکوم و از کشور مورد تجاوز قرار گرفته حمایت کند.

وی تصریح کرد: با توجه به سابقه و ماهیت سازمان ملل بعید به نظر می‌رسد که در عمل به ساختار پیش‌بینی شده برای این سازمان، وظیفه و رسالت خود در این خصوص را به خوبی انجام دهد، گرچه انتظار می‌رود که به رسالت خود در این خصوص به درستی عمل کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: