• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-3392-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

نماینده شازند در گفتگو با ایسنا:

هیچ اولویتی مهمتر از اشتغال نیست/ضرورت تعریف بازار مصرف برای تولید داخل

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وضعیت اشتغال در کشور به مرز بحران رسیده است، گفت: هیچ اولویتی در سال 1396 مهمتر از پرداختن به موضوع اشتغال در کشور نیست.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با تاکید بر اینکه رهبرمعظم‌انقلاب آدرس دقیق اولویت سال جدید را به خوبی با نامگذاری سال تحت عنوان اشتغال و تولید تبیین کردند، اظهار کرد: تبیین منویات رهبری در نخستین روز از سال جاری در خصوص تولید و اشتغال در حرم رضوی یک ریل‌گذاری جدید را در حوزه اشتغال و تولید ترسیم کرد که تحقق آن موجب خواهد شد وضعیت کشور بهبود یافته و از بحران خارج شود.

وی با تاکید بر تعریف بازار مصرف برای تولید در کشور اظهار کرد: یکی از معضلات تولید ملی در کشور ما نبود بازار مصرف کافی است که اگر بتوان بازار مصرف برای تولید داخل ایجاد کرد منجر به تقویت تولید ملی شده و به ایجاد اشتغال پایدار کمک خواهد کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی جلوگیری از واردات بی‌رویه کالا به کشور و مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا را نیز دو عامل مهم در تقویت تولید ملی و ایجاد اشتغال پایدار دانست و اظهار کرد: واردات بی‌رویه کالا موجب تضعیف تولید داخلی شده و قاچاق کالا تهدیدی جدی برای اشتغال در کشور است.

وی با تاکید بر لزوم کنترل مبادی ورودی قاچاق کالا به کشور گفت: مبادی ورودی با نظام تعرفه‌ای قابل مدیریت است بدین معنا که برای تضمین مصرف بهینه کالای تولید داخل لازم است که از طریق نظام تعرفه‌ای، واردات کنترل و مدیریت شود. به عبارت دیگر سازوکاری اتخاذ شود که بتوان از محتوای تولید محصولان اطلاعات جامعی در دست داشت.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی به کیفیت کالای تولید داخل نیز اشاره کرد و گفت: باید در تولید ملی به نحوی به کیفیت کالای تولیدی توجه شود که مردم رغبت بیشتری برای خرید کالای ایرانی داشته باشند و سرمایه کشور و مردم به هدر نرود.

وی در ادامه به یک اولویت مهم دیگر در سال 1396 اشاره کرد که به حاکمیت بر می گردد و گفت: شفافیت در فعالیت های اقتصادی که در برنامه ششم توسعه و بودجه سنواتی کشور مورد تاکید قرار گرفته است انتظار مردم از کارگزاران نظام اسلامی است.

ابراهیمی تاکید کرد: اگر مردم شاهد شفافیت در فعالیت اقتصادی کارگزاران نظام اسلامی شدند، اعتماد آنان از بین نخواهد رفت و موجب تقویت اعتماد عمومی در بین آحاد مختلف جامعه خواهد شد.

وی به اولویت های کشور در حوزه سیاست داخلی نیز با اشاره در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: انتخابات در کشور ما نماد مردم سالاری دینی است که به زیبایی در حکومت اسلامی برگزار می‌شود و آنچه که موجب زیبایی در برگزاری این حماسه سیاسی می‌شود چیزی جز همدلی و وفاق و انسجام ملی نیست.

نماینده مردم شازند در خانه ملت تاکید کرد: قطعا در انتخابات عده‌ای بنا بر تشخیص مردم برگزیده نخواهند شد، یا قبل از برگزاری انتخابات شاهد رقابت بین نامزدها خواهیم بود، براین اساس لازم است که تبلیغات انتخاباتی در موعد قانونی و رسمی با پرهیز از تخریب و توجه به رفتار اخلاق‌مدارانه انجام شود و پس ازاعلام نتیجه انتخابات، رفاقت‌ها تقویت شده و به اتحاد ملی و انسجام کشور کمک کنیم.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: