• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-985-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رئیس ارشاد ساوه:

شهید آوینی چهره ماندگاری برای معرفی هنر انقلاب اسلامی است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه گفت: شهید آوینی چهره ماندگاری برای معرفی هنر انقلاب اسلامی است.

حسین محمودی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به فرا رسیدن 20 فروردین ماه سالگرد شهادت شهید سید مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی افزود: ابزار هنر بهترین راهکار برای انتقال پیام انقلاب اسلامی است تا اندیشه ای که با ابزار هنر معرفی می شود بتواند ماندگار شود.

وی اظهار کرد: با مطالعه آیات قرآنی و همچنین با مراجعه به تاریخ اسلام این نتیجه بدست می‌آید که از صدر اسلام تاكنون، هنر به زندگی مسلمانان شادابی و طراوت ويژه‏ای بخشيده است.

به گفته رئیس ارشاد ساوه استفاده از زبان هنر به عنوان ماندگارترین عنصر آموزشی، نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین نسل جدید ایفا می کند و به عنوان مرجعی برای نمایش معضلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه محسوب می‌شود .

وی افزود: انقلاب اسلامی بر تمام  شئون جامعه تاثير گذاشته است . شخصيت‌ها و انسان‌های ويژه‌ای همچون شهيد آوینی كه در دفاع مقدس حضور داشته‌اند و یک شبه ره صد ساله را رفتند، اين انقلاب را خاص کردند.

محمودی‌فر بیان کرد: هنرمندان انقلابی و مومن به انقلاب با خلق آثاری در زمینه‌های  فیلم، موسیقی، تئاتر، نقاشی و...که متاثر از دین و قرآن است ماندگار می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه هنرمند دينی با مفهوم ولايت و ولايت پذيری و همچنین شهادت پيوندی ديرينه دارد، تاکید کرد: شهید مرتضی آوینی مقاومت در هشت سال جنگ تحمیلی‌، ارزش‌های آن زمان، داستان رشادت رزمندگان و دلاورمردان این جنگ و ایستادگی اقوام مختلف در كنار هم را به زیبایی در مستندهای روایت فتح به تصویر كشیده است.

رئیس ارشاد ساوه خاطرنشان کرد: سالروز شهادت هنرمند متعهد انقلاب اسلامی شهید سیدمرتضی آوینی‌ به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی با هدف آشنایی مردم جامعه با مبانی اسلامی، اقدامی تاثیر گذار در معرفی هنر انقلاب اسلامی است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: