تنهایی سمیه
عکس  13:45:55 1396/01/20
961-1890-5 كد خبر
سمیه فرزند آخر یک خانواده 9 نفره است، او که از ناحیه دست و پای راست نیمه نیمه فلج است، سالهاست که بار سرپرستی این خانواده را به دوش می کشد.

پدر خانواده که قبلا کارگر ساختمانی بوده و حالا از کارافتاده و مبتلا به آسم است، هر روز ناامیدتر از یافتن کاری که باری از دوش سمیه بردارد به خانه بازمی‌گردد، مادر خانواده نیز سال گذشته سکته مغزی کرده و مدت‌هاست که خانه نشین شده و حال هم که کمی بهتر شده، سمیه تیماردار اوست.

سمیه سه خواهر دارد، مریم از رماتیسم و بیماری عصبی رنج می برد و همین رنج او را دو سالی در خانه بستری کرده بود، فاطمه مبتلا به معلولیت جسمی و ذهنی است و خواهر بزرگتر که ازدواج کرده نیز پس از ازدواجش به MS  مبتلا شده و شانه های نحیف سمیه تکیه گاه آنها نیز هست.

رفتن به پارک و سفر به مشهد آرزوی هر روز فاطمه است در حالی که سمیه در حمل و نقل فاطمه ناتوان از حرکت، در مواردی که نیاز به بیرون بردن او احساس می شود، نیز مانده است.

فاطمه که خانواده دل جدایی از او و سپردنش به بهزیستی را ندارد، مدام کلمات "پارک و مشهد" را تکرار می کند و سالهاست که ساک سفر مشهدش را هم بسته است، اما جدا از رفتن به مشهد که یکبار لذت آنرا تجربه کرده و تکرار این تجربه شیرین برایش آرزویی دست نیافتنی به نظر می رسد، پله های فراوان مسیر خانه باعث شده است که رفتن به پارک هم برای او به رویایی دور از دسترس بدل شود.

از سه برادر سمیه نیز یکی ازدواج کرده و درگیر مسائل زندگی و فرزندانش است، یکی معتاد است و یکی از گوش‌هایش کم‌شنواست و دیگری 9 سالی هست که در زندان به سر می برد.

این روزها تنها امید سمیه یافتن کاری است که با کمک آن بتواند خانواده‌ ناتوانش را روی پا نگه دارد و تنها آرزویش شاید زندگی در خانه‌ای مناسب تر با شرایط جسمانی خانواده اش است.

عکس: محمد اسدی - ایسنا

ایسنا منطقه مرکزی
خبرنگار: 10151
انتهاي پیام
برچسب(ها): اراک، تنهایی، سمیه، فقر
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: