• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-3792-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

فرماندار زرندیه:

شهید آوینی الگوی تمام عیار هنر انقلابی است

فرماندار شهرستان زرندیه گفت: شهید آوینی الگوی تمام عیار هنر انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، جعفر نخستین در نشستی با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان زرندیه با اشاره به شخصیت والا و وارسته شهید آوینی اظهار کرد: افراد زیادی در حوزه زنده کردن ارزش‌ها و احیاکردن انقلاب اسلامی تحت عنوان موضوعات هنری تلاش کرده‌اند که یکی از بارزترین آنها این شهید بزرگوار بوده است.

وی افزود: روز هنر انقلاب اسلامی که به مناسبت شهادت وی نامگذاری شده تلاش می‌کند با برجسته‌سازی ویژگی‌های بارز این شهید گامی در راستای الگوسازی برای دیگر هنرجویان انقلابی بردارد .

فرماندار شهرستان زرندیه در ادامه گفت:  بیستم فروردین ماه روز هنر انقلاب اسلامی روز گرامیداشت کوشش هنرمندانی است که با قرارگیری در سایه انقلاب پرورش یافته و با تکیه بر آن در جهت زنده کردن هنر انقلابی به این سرزمین خدمت می‌کنند .

به گزارش ایسنا، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و مدیر کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه هم در این نشست گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) هنر را دمیدن روح تعهد در کالبد انسان‌ها تعریف می‌کند و چه زیبا سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی آن را با رفتار، کردار و منش انقلابی خویش به تصویر می‌کشد و الگویی می‌شود برای هنرمندان جوانی که می‌خواهند پای در این عرصه بگذارند.

جوانمرد در ادامه افزود: بیستم فروردین سالروز شهادت بزرگمردی است که هرگز نمرده و تا ابد زنده خواهد ماند. مردی که با قلم و تفکر بسیجی خویش به جهانیان ثابت کرد هنرمندان متعهد ایران زمین نه تنها از هنرمندان دیگر کشورهای جهان کم نیستند بلکه یک سرو گردن بالاتر هم هستند، چرا که ابزاری علاوه بر تخصص به همراه دارند به نام اخلاص و تعهد که کارسازتر از همه تخصص‌هاست.

وی افزود: شهید آوینی مردی بود که با هنر خویش در همراه کردن مردم با مسائل انقلاب و دفاع مقدس نقش بسزایی ایفا کرد، همانگونه که با شهادت خود این واژه روحانی را برای عموم مردم تعریف کرد.

رئیس مجمع بسیجیان شهرستان زرندیه ادامه داد: شهید آوینی پرچمدار هنر متعهد و انقلابی بود. کسی که هنر مقاومت را پایه گذاری کرد و در انتقال مفاهیم و ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس به مردم و نسل‌های بعدی انقلاب نقشی بی‌بدیل ایفا کرد.

وی افزود: هنری را متعهد و انقلابی گویند که از زشتی‌ها و منکرات دور بوده و در راستای ارزش‌های انسانی و معارف الهی حرکت کند. هنری که مروج فرهنگ نوع دوستی، انسانیت و کمال گرایی باشد، نه هنری که بدنبال ابتذال و حامی ظلم و ستمکاران باشد.

به مناسبت فرا رسیدن بیستم فروردین سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی که به نام روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است تعدادی از اعضاء انجمن‌های فرهنگی هنری و اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه شهرستان زرندیه با فرماندار دیدار و گفتگو کردند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: