• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-887-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در مرکز اراک؛

اولین اندیشکده امام خمینی(ره) دانشگاه پیام نور استان مرکزی افتتاح شد

اولین اندیشکده حضرت امام خمینی(ره) دانشگاه پیام نور استان مرکزی، در مرکز اراک افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر ملکی راد رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی در آیین افتتاحیه این اندیشکده به بیان جوانب مختلف حیات و اندیشه امام خمینی(ره) و معرفی دیدگاه‌های ایشان در انقلاب اسلامی و انجام پژوهش در این زمینه اشاره کرد و گفت: امید است این اندیشکده بتواند با ارائه امکانات لازم و متناسب برای ایجاد ارتباط فعال و سازنده با سایر مؤسسات و جوامع علمی و پژوهشی در راستای شکوفائی سخنان، رهنمودها و ایده های امام خمینی (ره) و همچنین در رشته های وابسته و کارهای بنیادی و کاربردی و طرحهای تحقیقاتی گام مؤثری بردارد.

در ادامه مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان مرکزی گفت: هدف از افتتاح این اندیشکده زنده نگه داشتن و ترویج اندیشه های اسلام ناب است.

حجت‌الاسلام مهدی ایمانی مقدم  افزود: امروز شاهد تحولات سریعی در دنیای اسلام و جهان هستیم که با توجه به آن، استفاده از اندیشه امام خمینی(ره) به عنوان احیاگر اسلام ناب محمدی امری غیرقابل انکار است.

وی بیان کرد: بیشتر متفکران، پایان قرن بیستم را پایان عصر معنویت تلقی می‌کردند، اما بعد از ظهور انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) نشریه تایمز نوشت خدا به زمین بازگشت، چراکه انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی(ره) احیاگر اخلاق و دیانت بود و اسلام بعد از خون‌ریزی جنگ‌های جهانی نوید حیات تازه بشری بود.

وی تصریح کرد: امام راحل(ره) و تفکرات انقلابی ایشان صرفا سیاسی نیست، چراکه با گذشت زمان جریانات سیاسی به فراموشی سپرده می‌شوند ولی امام(ره) و اندیشه پاکش به سبب فرازمینی بودن ماندگار مانده و نیاز است تا اندیشه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی دوباره برای امروز مردم ایران و دنیا تفسیر شود .

وی افزود: تاکنون همایش‌ها و کنگره‌های مختلفی درباره شخصیت امام راحل(ره) برگزار شده، اما استان مرکزی چون زادگاه ایشان بوده و در نزدیکی مرکز فقاهت جهان اسلام یعنی قم حضور دارد و دارای ظرفیت‌های بالایی در مراکز علمی و دانشگاهی است، باید به صورتی ویژه به معرفی شخصیت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بپردازد .

ایمانی مقدم گفت: اندیشکده امام خمینی(ره) دانشگاه اراک وابسته به نهاد رهبری در دانشگاه رسما کار خود را از سال گذشته آغاز کرد و جلساتی با استاندار مرکزی و نماینده ولی فقیه در استان و دیگر شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در راستای کارهای اجرایی داشته است .

در پایان مراسم اندیشکده امام خمینی(ره) با حضور مسئولان دانشگاهی افتتاح شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: