• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-4092-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی خبر داد:

برگزاری انتخابات تمام الکترونیک شوراها در 150 شعبه اخذ رای شهری ساوه و خمین

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: انتخابات شوراهای اسلامی در ساوه و خمین در 150 شعبه اخذ رای شهری به صورت الکترونیک برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، شکرالله حسن بیگی در هشتمین جلسه ستاد انتخابات استان اظهار کرد: فرایند انتخابات الکترونیکی در شهرهایی همچون خمین و ساوه که شوراهای 7 و 9 نفره دارند برگزار می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی مصوبه ستاد انتخابات کشور است افزود: پیش بینی های لازم در خصوص رفع مشکلات احتمالی این دو شهر جهت برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی انجام شده است.

حسن بیگی اظهار کرد: سابقه برگزاری انتخابات الکترونیکی در استان مرکزی مربوط به انتخابات مجلس هشتم در شهرستان خمین بوده است. در شهرستان های ساوه و خمین مجموعا 150 شعبه شهری وجود دارد که انتخابات شوراها در آنها به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در انتخابات دوره چهارم 6050 نفر و در انتخابات دوره پنجم 6619 نفر جهت حضور در رقابت انتخاباتی ثبت نام کرده اند و در این حوزه با رشد 9.4 درصدی ثبت نام کنندگان مواجه بوده ایم.

حسن بیگی با تاکید بر اینکه در تمامی 33 شهر استان استان مرکزی داوطلب به اندازه کافی وجود داشته است اظهار کرد: در روستاها طی دوره چهارم انتخابات شوراها 41 روستا فاقد حد نصاب بود و در دوره پنجم این تعداد به 7 روستا رسید.

وی تعداد داوطلبان دارای مدرک فوق لیسانس در دوره چهارم را 186 نفر و در دوره پنجم با رشد 137 درصدی 441 نفر عنوان کرد. دارندگان مدرک دکترا نیز در دوره چهارم 30 نفر و در دوره پنجم با رشد 16 درصدی 35 نفر بوده اند.

وی تعداد داوطلبان زیر 30 سال در دوره چهارم را 611 نفر و در دوره پنجم 539 نفر عنوان کرد و افزود: در دوره چهارم تعداد داوطلبان بالای 75 سال 112 نفر و در دوره پنجم 113 نفر بوده اند.

حسن بیگی با تاکید بر اینکه از اموال بیت المال و امکانات دولتی نباید له یا علیه کاندیداها استفاده شود افزود: جدول آموزش دست اندرکاران انتخابات تدوین شده و با حضور مدرسان مربوطه به صورت منظم برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، فرمانداران ساوه و خمین وضعیت برگزاری انتخابات و وضعیت آمادگی این دو شهرستان جهت اجرای فرایند انتخابات الکترونیکی را تشریح کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: