• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1287-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

همزمان با سراسر کشور؛

160 هنرجو در 14مین دوره مسابقات علمی هنرستان‌های استان مرکزی رقابت کردند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: مرحله تئوری کشوری 14مین دوره از مسابقات علمی و عملی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش همزمان با سراسر کشور در مراکز استان‌ها برگزار شد.

مجتبی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی در حاشیه برگزاری این مسابقات افزود: در استان مرکزی نزدیک به 160 هنرجو از مناطق استان در شهر اراک در رشته‌های مختلف به رقابت علمی پرداختند.

حیدری تصریح کرد: این مسابقات هر ساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود که امسال "مرحله عملی" در سطح کشوری به میزبانی استان مرکزی در 19 اردیبهشت‌ماه96 برگزار خواهد شد و هنرجویان فنی‌حرفه‌ای که به مرحله عملی کشوری راه پیدا کرده‌اند، در اراک به رقابت می‌پردازند.

وی ادامه داد: در این مسابقات که 21 فروردین برگزار شد، از حدود 160 شرکت کننده نزدیک به 70 نفر هنرجوی دختر و 90 نفر هنرجوی پسر بودند. بعد از مشخص شدن تراز علمی افرادی که موفق به کسب بالاترین رتبه شوند به مرحله عملی به میزبانی استان مرکزی راه پیدا می‌کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی هدف از این مسابقات را زمینه‌سازی برای کاربستی کردن آموزش‌های مدرسه‌ای و شناسایی استعدادها و توانمندی‌های هنرجویان در زمینه‌های کسب و کار و کارآفرینی عنوان کرد.

وی افزود: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال"، رویکرد مسابقات نیز با همین هدف خواهد بود.

حیدری گفت: در پایان مسابقات از هر رشته‌ای در استان که شامل 40 رشته فنی حرفه‌ای می‌شود، نفرات اول تا سوم مشخص می‌شوند و از سوی آموزش و پرورش جوایزی به آنها اهدا می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: