• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-4492-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

نماینده مردم خمین در گفتگو با ایسنا عنوان کرد:

میلیاردها دلاری که اقتصاد و اشتغال را در ایران تهدید می کند

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه میلیاردها دلار کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود که تهدیدی جدی برای اقتصاد و اشتغال کشور خواهد بود.

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: همه مسئولان و فعالان اقتصادی وظیفه دارند به گونه‌ای از تولید حمایت کنند که در سال جاری به نحو مطلوبی شاهد به حرکت در آمدن پرشتاب چرخه تولید در کشور باشیم.

وی با یادآوری نامگذاری سال جدید به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اظهار کرد: امروز با توجه به شرایط کشور بر همه لازم است که به گونه‌ای در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبری معظم انقلاب ابلاغ شده است عمل کنند تا ضمن حمایت همه جانبه از تولید و اشتغال، فقر و محرومیتی که کشور را مورد تهدید قرار می‌دهد از بین برود.

نماینده مردم خمین در خانه ملت خواستار برطرف کردن موانع تولید از طریق اعمال سیاست‌های تاثیرگذار بر رونق تولید در کشور شد و تصریح کرد: برطرف شدن موانع تولید علاوه بر ایجاد دلگرمی بین صنعتگران و کارآفرینان و نیز زمینه سازی حضور سرمایه‌گذاران و فعالیت بخش خصوصی، موجب تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواهد شد و اشتغال پایدار ایجاد خواهد کرد.

وی به تولید با کیفیت کالای ایرانی نیز اشاره کرد و خواستار برندسازی تولید داخلی شد و افزود: برندسازی کالای ایرانی هم موجب مصرف مستمر کالای تولید داخل توسط مردم خواهد شد و به عبارتی بازار مصرف جدیدی ایجاد خواهد شد و هم موجب تقویت انگیزه و تمایل سایرین برای خرید کالای ایرانی می‌شود.

رضایی علاوه بر رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال که نتیجه حمایت از تولید ملی خواهد بود به دیگر دستاوردهای خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید ملی اشاره کرد و گفت: حمایت از تولید ملی موجب تقویت توان مالی و اعتباری کشور شده و درآمد مالیاتی را افزایش خواهد داد که مهمترین ثمره آن توسعه زیرساخت‌ها و طرح‌های زیربنایی و جلوگیری از انتقال سرمایه ملی به خارج از کشور خواهد بود، مضاف بر اینکه زمینه ساز حضور سرمایه‌گذاران خارجی خواهد شد.

وی برخورد جدی با قاچاق کالا را از دیگر اولویت‌های سال جاری بیان کرد و گفت: قاچاق کالا از مبادی رسمی کشور یکی از مهمترین چالش‌های کشور است که آسیب جدی را به اقتصاد و اشتغال کشور وارد می‌کند.

نماینده مردم خمین تصریح کرد: براساس آمارهایی که وجود دارد سالانه میلیاردها دلار کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود که تهدیدی جدی برای اقتصاد و اشتغال کشور خواهد شد و میلیون‌ها فرصت شغلی را از بین می‌برد. از این رو لازم است یک سیاستگزاری و مبارزه جدی با این معضل اقتصادی صورت گیرد.

وی از تولید و اشتغال به عنوان رکن اول و مبارزه با قاچاق کالا به عنوان رکن دوم تحقق اقتصاد مقاومتی یاد کرد و افزود: تحقق ارکان اقتصاد مقاومتی در کشور نیازمند عزم ملی و اراده جمعی مردم و مسئولان است که امیدواریم این عزم ملی را هم در خلق حماسه سیاسی دیگری در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و هم در حماسه اقتصادی تحقق شعار سال شاهد باشیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: