• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-8484-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رئیس ثبت احوال شهرستان خبر داد:

کاهش 8 درصدی طلاق در ساوه

رئیس ثبت احوال شهرستان ساوه از کاهش 8 درصدی نرخ طلاق در این شهرستان در سال 95 نسبت به مدت مشابه سال 94 خبر داد.

اکبر حشمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه در سال 1395 تعداد 603 طلاق ثبت شده است، افزود: آمار طلاق ثبت شده در سال 94 نیز 645 فقره بوده است.

وی یکی از دلایل کاهش آمار طلاق در شهرستان ساوه را راه‌اندازی دفتر طلاق در شهرستان زرندیه عنوان کرد و گفت: در گذشته به دلیل نبود دفتر طلاق در زرندیه کلیه وقایع مربوط به طلاق این شهرستان در دفاتر ساوه ثبت می‌شد و آمار طلاق ساوه به همراه آمار طلاق زرندیه در مجموع به نام این شهرستان ثبت می‌شد.

وی تصریح کرد: از طرفی به دلیل ویژگی مهاجرپذیر بودن ساوه ثبت آمار طلاق برخی از استان‌های دیگر نیز در این شهرستان صورت می‌گیرد، لذا نمی‌توان آمار دقیقی از واقعه طلاق در ساوه ارائه داد.

رئیس ثبت احوال ساوه همچنین از کاهش آمار ازدواج در سال 95 نسبت به مدت مشابه خبر داد و گفت: در سال 95 تعداد دو هزار و 96 واقعه ازدواج در ساوه به ثبت رسیده است در حالیکه این رقم در سال 94 تعداد دو هزار و 135 فقره بوده است.

وی به کاهش آمار ولادت نیز اشاره کرد و گفت: در سال 95 تعداد چهار هزار و 306 فقره واقعه ولادت در این شهرستان ثبت شده است که این میزان در سال 94 تعداد چهار هزار و 508 مورد بوده است.

حشمتی در خصوص آمار وفات در ساوه نیز گفت: سال 95 تعداد هزار و 90 مورد واقعه فوت در این شهرستان ثبت شده است در حالی که این آمار در سال 94 تعداد هزار و 87 مورد بوده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: