• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-1185-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

با پیگیری ایسنا، سینمای ساوه فردا موقتا بازگشایی می شود
برگزاری جلسه مشکل زمین وقفی، هفته آینده

ساوه علیرغم اینکه به لحاظ جمعیت و وسعت می‌توان گفت دومین شهر استان مرکزی محسوب می‌شود، برای مدت 20 سال شهری فاقد سینما بود ولی بالا‌خره سال 94 سینمایی هرچند کوچک و فاقد استاندارهای لازم در این شهر راه‌اندازی اما، همین سینما هم چند ماهی است که تعطیل شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، شهریور 94 همزمان با اکران فیلم محمدرسول‌الله با حضور کارگران این فیلم مجید مجیدی سالن آمفی‌تئاتر ساوه که برای اکران فیلم‌های سینمایی در نظر گرفته شده بود، آغاز به کار کرد.

حدود یک سال و 6 ماه، فعالیت این سینما با استقبال مردم مواجه بود و تعدادی از کارگردانان و بازیگران نیز برای نقد و بررسی برخی از فیلم‌ها دعوت می‌شدند تا اینکه پیش از سال جدید همین سینما هم به دلیل وقفی بودن زمین تعطیل شد.  

تعطیلی سینما اعتراض مردم را در پی داشت و آنها خواستار بازگشایی مجدد سینما شدند.

براین اساس، خبرگزاری ایسنا، نسبت به پیگیری موضوع اقدام کرد و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه سینمای ساوه تعطیل نشده است، در این خصوص گفت: زمین سینمای ساوه وقفی است و همین موضوع باعث شد قبل از عید این سینما به صورت موقت تعطیل شود.

محمودی‌فر بیان کرد: با توجه به هماهنگی‌ها و رایزنی‌های انجام شده با وزارتخانه موضوع اداره این سینما به صورت هیات امنایی مطرح شده که هفته آینده جلسه‌ای در این رابطه برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر این نکته که با اداره سینما به صورت هیات امنایی مشکل حل می‌شود عنوان کرد: با توجه به این موضوع هفته آینده سینمای ساوه بازگشایی می شود و پذیرای علاقه‌مندان هنر سینما خواهد بود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه در پاسخ به این سوال که با توجه به فاصله سینمای کنونی ساوه با استاندارهای روز کشور برای بهبود شرایط، برنامه‌ای در نظر دارید؟ با قبول این نکته عنوان کرد: راه‌اندازی و اداره سینما از وظایف دولت نیست و بخش خصوصی برای اداره سینما باید داوطلب شود.

محمودی‌فر بیان کرد: زمینی در شمال ساوه برای واگذاری به بخش خصوصی با هدف ایجاد سینمایی چندمنظوره در نظر گرفته شده است که متاسفانه تاکنون سرمایه‌گذار برای این موضوع اعلام آمادگی نکرده است.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل عدم تمایل سرمایه گذاران فاصله زمین در نظر گرفته شده از مرکز شهر نیست؟ عنوان کرد: زمین در نظر گرفته شده موقعیت مناسب و مطلوبی دارد و در یکی از بهترین مناطق این شهر قرار گرفته است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه با بیان اینکه من از مردم بابت این موضوع شرمنده هستم ادامه داد: داشتن سینمای با کیفیت حق مردم است، اما متاسفانه تاکنون آن‌طور که انتظار داشته‌ایم محقق نشده است و امیدواریم با اعلام آمادگی و همکاری سرمایه‌گذار این مشکل حل شود.

محمودی‌فر در رابطه با وضعیت سینمای کنونی ساوه گفت: این سینما سالن چندمنظوره‌ای است که محل نمایش تئاتر، برگزاری همایش‌ها و سمینارها بوده است که برای نمایش و اکران فیلم در نظر گرفته شد و فیلم‌ها از طریق ویدئوپروژکتور به نمایش گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: ساوه نیاز به سینمایی چندمنظوره با قابلیت پخش فیلم‌های سه‌بعدی و امکانات رفاهی از جمله استخر و اتاق بازی کودکان دارد که متاسفانه تاکنون محقق نشده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه بیان کرد: راه‌اندازی این سینما با اعتراض هنرمندان تئاتر به دلیل اینکه سالن مذکور محل نمایش آثار آنها بوده مواجه شد و تعطیلی چند ماهه نیز باعث اعتراض مردم شده است.

محمودی‌فر عنوان کرد: البته سینما هفته آینده بازگشایی و زمان‌هایی نیز برای نمایش تئاتر در نظر گرفته می‌شود اما، این مشکل باید به صورت اساسی حل شود و امیدواریم با توجه به رایزنی‌هایی که در حال انجام است سرمایه‌گذار برای ایجاد سینما در ساوه اعلام آمادگی کند و شاهد راه‌اندازی سینمایی چندمنظوره در این شهر باشیم.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم ساوه و زرندیه نیز، گفت: سینمای ساوه به دلیل موضوع وقفی بودن زمین برای مدت کوتاهی تعطیل شد و طی دو هفته آینده با حل این مشکل سینما دوباره بازگشایی می شود و این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

به گزارش ایسنا، حین تهیه گزارش و به دنبال پیگیری های ایسنا در خصوص مشکل سینمای ساوه مطلع شدیم که سینمای این شهر فردا به صورت موقت بازگشایی و مشکل زمین وقفی این سینما همانطور که در گزارش به آن پرداخته شد، با برگزاری جلسه در هفته آینده از طریق اداره سینما به صورت هیات امنایی حل خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: