• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1587-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی از برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان مرکزی در هفتم اردیبهشت ماه 96 خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، شهریار فولادوند در 229مین جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: امسال 19مین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز هفتم اردیبهشت‌ماه 96 در فرهنگسرای شهر برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از رویدادهای مهم در آموزش و پرورش استان مرکزی کمک‌های خیرین به آموزش و پرورش است که سالانه رو به توسعه است.

وی با بیان اینکه هر ساله جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در شهرستان‌های استان همزمان با کشور برای قدردانی از خیرین برگزار می‌شود، ادامه داد: در جشنواره‌های استان مرکزی هر سال خیرین مدرسه‌ساز حدود 50 میلیارد تومان تعهد می‌کنند.

فولادوند افزود: خیرین بدون هرگونه چشمداشتی موجب ارتقای فرهنگ کار خیر در جامعه می‌شوند و از مال و وقت خود در این راه می‌گذرند، از این رو مالیات بر عملکرد خیرین بی‌معنی است. استان مرکزی سال گذشته برترین عملکرد را در سطح کشور در حوزه خیرین به خود اختصاص داده است و نسبت به تعداد پروژه‌ها در صدر بوده و خیرین تا 70درصد برای تکمیل پروژه‌ها نقش آفرینی کرده‌اند.  

فولادوند در ادامه با اشاره به عملکرد استان مرکزی در حوزه اسکان نوروزی فرهنگیان ادامه داد: علیرغم اینکه این مجموعه در خصوص اسکان نوروزی تکلیفی ندارد، براساس اقتضائات یکی از دستگاه‌های خدمات رسان در این زمینه بوده است.

وی بیان کرد: در نوروز امسال، آموزش و پرورش استان 86 مدرسه شامل 700 کلاس درس را برای پذیرش 7600 خانوار و 28 هزار نفر مهمان نوروزی تجهیز کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: 50 هزار نفر روز مهمان نوروزی به طور میانگین به مدت دو روز در این اماکن اسکان داشتند.

فولادوند با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان برای مهرماه 96 آغاز شده است، افزود: تلاش بر این است که مشکلات سال گذشته در این خصوص، امسال شناسایی و برطرف شود.

وی اظهار کرد: اقدامات جهت رفع مشکلات مربوط به هدایت تحصیلی آغاز شده و در این راستا تست‌های روان شناسی از دانش آموزان، نمرات تحصیلی، نظرات معلم و اولیا در تعیین رشته دانش آموزان متوسطه موثر هستند.

به گزارش ایسنا، معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: بر اساس مطالعاتی که در سال 85 در خصوص منزلت حرفه‌ای مشاغل صورت گرفت، مشخص شد که منزلت حرفه‌ای معلمان در جایگاه خوبی قرار ندارد.

بهرام حسین آبادی افزود: نباید بر این مسئله سرپوش گذاشت و آموزش و پرورش باید نسبت به این مهم مطالبه گری کرده و به آن توجه کند.

وی اضافه کرد: براساس مطالعات مربوط به سرمایه اجتماعی که در سال گذشته انجام شد مشخص شد که معلمان از حیث کسب اعتماد جامعه، در رتبه اول هستند.

حسین آبادی در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه‌های روز معلم گفت: در راستای تکریم مقام معلم ستاد مربوطه متشکل از 11 کمیته تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: از 15 هزار پرسنل فرهنگی در استان یک نفر به دیدار مقام معظم رهبری اعزام خواهد شد. دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، تجلیل از معلمان و فرزندانی شهدای فرهنگی، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی و... از برخی اقدامات این دستگاه در روز معلم است.  

به گزارش ایسنا، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان مرکزی نیز در این نشست بیان کرد: مجمع خیرین مدرسه ساز استان مرکزی با 24 سال قدمت از قدیمی ترین مجامع خیرین مدرسه ساز است که بهترین و بیشترین خدمات را در توسعه فضاهای آموزشی ارائه کرده است.

علی فخاری افزود: در خصوص تکریم این خیرین، تفاوتی بین عملکرد مسئولان استان مرکزی با عملکرد سایر استان‌ها وجود دارد. اگر قرار است شاهد وحدت رویه و حضور فعال خیرین باشیم، نگاه مجموعه دولت به خیرین همچون در نظرگرفتن مزایا و معافیت‌ها حائز اهمیت است، اما این مهم در استان مرکزی لغو شده است در صورتی که اغلب استان‌ها معافیت‌ها را اجرا می کنند.  

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: