• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1687-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پیگیری نامگذاری اراک به عنوان شهر خلاق در یونسکو/تغییر قابل توجه شاخصه اجتماعی سواد در استان مرکزی

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: پیگیر این موضوع هستیم که امسال اراک را به عنوان شهر خلاق به تایید یونسکو برسانیم که این موضوع در کنار شهر یادگیرنده می‌تواند در توسعه اجتماعی کمک کننده باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، غلامرضا فتح‌آبادی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: سال گذشته در خصوص انتخاب شهر اراک به عنوان شهر یادگیرنده پیگیری‌های بسیاری به عمل آمد و با مصوبه یونسکو و سازمان ملل این شهر جزو 100 شهر یادگیرنده جهان قرار گرفت. این مهم تاثیر مهمی در ارتقای سواد و حوزه دانش آموزی خواهد داشت.

وی با اشاره به نتایج سرشماری سال 95 بیان کرد: شاخصه‌های اجتماعی تغییرات بسیاری داشته و در برخی شاخص‌ها همچون سواد، این تغییر قابل توجه است. رقم باسوادان استان به 87 درصد رسیده و در سرشماری سال 90 این رقم برابر 83.8 درصد بوده است که امسال با افزایش 3.16 درصدی مواجه شده است، اما هنوز با میانگین 87.6 درصدی کشوری کمی فاصله داریم.  

فتح آبادی تصریح کرد: برای اینکه در سال جاری تمام جلسات حوزه فرهنگی اجتماعی استان به طور منظم برگزار شود 67 عنوان جلسه را به دستگاه‌ها ابلاغ کرده و تاکید کرده‌ایم که جلسات طبق زمان بندی ارائه شده، برگزار شود.

وی افزود: در سال گذشته نیز این مهم صورت گرفت و بیش از 80 درصد جلسات تشکیل شد و امسال به دنبال افزایش این رقم به 100درصد هستیم. سال گذشته دو جلسه از جلسات شورای آموزش و پرورش برگزار نشد، اما رویکرد امسال برگزاری به موقع تمام جلسات است.

فتح‌آبادی اظهار کرد: در سال گذشته وزیر آموزش و پرورش تلاش‌های گسترده‌ای جهت پیگیری مطالبات فرهنگیان بازنشسته صورت داد و از لحاظ مالی گام‌های ارزشمندی برداشته شد.

وی با اشاره به ابلاغ قانون بودجه امسال ادامه داد: علاوه بر مبلغی که در لایحه بودجه توسط دولت دیده شده بود، کمیسیون هم مبلغ کافی به اعتبارات آموزش و پرورش افزوده است که احتمالا اعتبارات وزارت آموزش و پرورش رقم 36 هزار میلیارد تومان خواهد بود. نزدیک به 6 میلیارد تومان از این رقم به دبیرخانه شورای عالی گسترش اختصاص داده شده که باید جهت گرفتن سهم استانی در این حوزه تلاش شود.

وی افزود: امسال نیروهای جدیدی در حوزه آموزش و پرورش استخدام خواهند شد که سهم استانی در این زمینه مشخص می‌شود.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی بیان کرد: مقدمات لازم برای اجرای مصوبه برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در دست پیگیری است.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته معلم اظهار کرد: به دنبال این هستیم که برنامه‌های هفته معلم با رویکردهای جدید پیگیری شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: