• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-9584-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

رییس کل دادگستری استان مرکزی:

غفلت و خودکامگی نتیجه ای جز بدعاقبتی ندارد

رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: غفلت، جهالت و خودکامگی از عواملی است که زمینه سقوط افراد و وقوع جنایاتی همچون قتل 6شهروند اراکی توسط یک جوان را رقم می زند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام عبدالهی در حاشیه اجرای حکم قصاص قاتل 6 شهروند اراکی که صبح امروز در ملاء عام اجرا شد، با ابراز تاسف از وقوع چنین جنایتی، به نتایج منفی اینگونه برای فرد و جامعه اشاره کرد و افزود: در تبیین دلیل وقوع این اتفاق باید مشکلات روحی و روانی این فرد که به بروز چنین جنایتی منجر شد مورد بررسی قرار بگیرد، اما در کل آنچه در خصوص این جوان قابل تامل است عاقبت اندیش نبودن و غرو بیجاست که در نهایت به اقدامی از سر خودکامگی و جهالت منجر شد.

وی با بیان اینکه جوانان این کشور باید در مصادر خدمتگزاری مشغول به فعالیت باشند، گفت: مشاهده چنین صحنه هایی باعث تاسف است.

وی با بیان اینکه در مورد این پرونده، امور به سرعت پیگیری شد و حکم اولیه در دیوان عالی کشور نیز به تایید رسید افزود: روند رسیدگی در دادسرا و دادگاه کمی به طول انجامید که دلیل آن لزوم اجرای برخی قوانین و مقررات بود.

وی تاکید کرد: براساس دستور اسلام سزای قتل قصاص است، البته لازم بود که این پرونده از نظر محاربه نیز پیگیری می شد ولی با توجه به اینکه حق الناس در اولویت رسیدگی است، حکم قصاص اجرا شد.

به گزارش ایسنا، سردار عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز اظهار کرد: به عنوان پلیس از دیدن چنین صحنه هایی خوشحال نیستیم. چنین صحنه هایی نشان می دهد که بی توجهی به قانون و عدم رعایت الزامات قانونی عاقبت خوشی ندارد.

وی ابراز امیدواری کرد که جوانان این کشور علیرغم آسیب هایی که در اجتماع وجود دارد، در راستای رفتار در چارچوب و مدار قانون تلاش کرده و الزامات قانونی را رعایت کنند.

وی اعلام رضایت مردم از پلیس و دستگاه قضا را پشتوانه این دو نهاد در اجرای هرچه بهتر وظایف عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: