• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-10484-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

وجود 38 راهنمای گردشگری با مدرک معتبر در استان مرکزی

مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: در حال حاضر تعداد راهنمایان گردشگری استان مرکزی با مدرک معتبر 38 نفر هستند که در صدد هستیم این تعداد را به 45 نفر افزایش دهیم.

محمد حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص اعطای مدرک به راهنمایان، گردشگران خارجی و ایرانی گفت: مرکز آموزش رسمی که مورد تایید اداره کل میراث فرهنگی باشد می‌تواند برای راهنمایان گردشگری مدرک معتبر صادر کند و هیچ موسسه‌ای نمی‌تواند خارج از این چهارچوب اقدام به صدور مدرک برای راهنمایان گردشگری کند .

وی تصریح کرد: زمینه برای تربیت راهنمایان گردشگری برای بازدید کنندگان خارجی در استان مرکزی کاملا مهیا است، تمامی راهنمایان که داری مدرک معتبر هستند، مسلط به زبان خارجی‌اند و در صورتی که تسلط به زبان خارجی نداشته باشند به آنها مجوز اعطا نمی‌شود .

حسینی خاطر نشان کرد: این راهنمایان مسلط به زبان انگلیسی، آلمانی، ترکی، فرانسه و عربی هستند.

وی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری که در استان مرکزی فعالیت می‌کنند با انجمن راهنمایان سراسر کشور مرتبط و منسجم هستنند، افزود: در سال گذشته از روسای راهنمایان سراسر کشور به استان مرکزی دعوت به عمل آمد که طی آن با برگزاری همایش راهنمایان گردشگری معارفه مطلوبی از استان مرکزی در زمینه مذکور ارائه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: