• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-11084-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رویکردهای جدید مددکاری خدمات موثری به مددجویان ارائه داده است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی گفت: رویکرد جدید که در مددکاری امروز شاهد آن هستیم خدمات موثری به مددجویان ارائه می‌دهد و به این طریق بخشی از نیاز آنان رفع می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، غلامرضا فتح آبادی در همایش استانی تجلیل از مددکاران اجتماعی استان گفت: رفتارهای مناسب یا ناهنجاری‌ها رفتاری امری مسری است و تلاش مددکاران در راستای اشاعه رفتارهای مناسب و متناسب با هنجارها در حقیقت آموزش این رفتار به صورت ناخواسته به اطرافیان است.

وی افزود: جامعه جهانی امروز به انجام امور خیرخواهانه و رفتارهای مثبت گرایش دارد و این امر می‌تواند آینده‌ای مثبت در جهان آینده را رقم بزند.

فتح آبادی گفت: امروز مددکاران با رویکردهای نوین اقدام به کمک به مددجویان می‌کنند. راه‌اندازی پویش‌ و موسسات خیریه با اهداف خاص از جمله این اقدامات است که نیاز مددجویان از این طریق رفع می‌شود.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان مرکزی ادامه داد: مددکاری به شیوه نوین مصادیق بسیاری در جهان دارد و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست و در این خصوص می‌توان به بیمارستان محک که توسط یک مددکار اجتماعی راه اندازی شد، اشاره کرد.

وی با تاکید بر لزوم بی‌تفاوت نبودن به مسائل جامعه به ویژه مسائل اجتماعی با توجه به تاثیر مستقیم این مسائل در زندگی‌های فردی و خانوادگی عنوان کرد: الگوهای جدید کمک رسانی به مددجویان مانند خدمات رسانی توسط انجمن حمایت از بیماران ام‌اس و بیماران سرطانی و ... نیز در استان مرکزی مشهود است و اقدامات موثری در این خصوص انجام شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: