• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1987-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

فرماندار محلات تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های شهرستانی در راستای توسعه اقتصادی

فرماندار شهرستان محلات گفت: ارائه برنامه و تاثیر حل مشکلات اشتغال در حوزه‌های کوچک شهرستانی در سطح کلان نیز نمایان خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، زینی‌وند در اولین جلسه شورای اداری شهرستان محلات ضمن تبریک اعیاد رجبیه درخصوص ترسیم نقشه سال 96 هر دستگاه با توجه به نامگذاری امسال تحت عنوان "اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال" افزود: در تمامی کشورها سالانه نشستی برگزار می‌شود که طی آن رهبران کشورها راهبرد‌های سال پیش رو را براساس تفکر، امکانات و تجهیزات هدف گذاری کرده و نقاط ضعف سال قبل را بیان می‌کنند، همچنین تمامی امکانات کشور در آن سال را در راستای شعار عنوان شده بسیج می‌کنند.

وی تصریح کرد: نامگذاری امسال به این عنوان توسط مقام معظم رهبری بسیار دقیق بوده و بر این اساس ایشان واردات کالاهایی که تولید آنها در داخل کشور انجام می‌شود را حرام اعلام کردند.

زینی‌وند اظهار کرد: تمامی ادارات باید سیاست‌های کلی سال 96 را به گونه‌ای ترسیم کنند تا با شعار سال مطابقت داشته و در راه توسعه ملی گام بردارند.

فرماندار شهرستان محلات ادامه داد: سال 95 از لحاظ مسائل اقتصادی سال سختی بود و کشور با چالش‌های بسیاری مواجه بود ولی با تدبیر دولت چشم انداز سال جدید روشن و تکلیف ما نیز روشن است .

فرماندار شهرستان محلات در ادامه سخنان خود افزود: در سال جاری کارگروه‌هایی برای تمامی دستگاه‌های اداری تعریف شده که بر مبنای آن راهبرد‌هایی در راستای رفع مشکلات نظر گرفته می‌شود.

وی اضافه کرد: در دولت یازدهم با تدابیر صحیح اندیشیده شده گام‌هایی مثبت جهت رفع معضلات بویژه در دو حوزه آسیب های اجتماعی و اشتغال برداشته شده است البته مشکل اصلی در این خصوص ضعف مدیریت بوده که باعث بروز معضلات در این حوزه شده است .

زینی‌وند اخلاق و مکارم اخلاقی را از خصوصیات یک مدیر انقلابی دانست و تصریح کرد: در حوزه تولید و اشتغال در کشور اقدامات ماندگاری صورت گرفته که باید به اطلاع مردم رسانده شود.

فرماندار محلات گفت: در حوزه‌های بهداشت و درمان، کشاورزی، صنعت و بسیاری موارد دیگر اقدامات ماندگاری طی این چهار سال صورت گرفته که باید قاطعانه و بر پایه اخلاق مداری از خدمات ارزنده دولت دفاع کرده و بی‌اخلاقی و نادیده گرفتن این خدمات را کنار بگذاریم که این امر از خصایص اخلاقی و مکارم یک مدیر انقلابی است.

وی افزود: نباید در ارزیابی‌ها، مدیران کشوری را آماج تاخت و تازهای بی‌اخلاقی قرار داد بلکه باید از تاریخ و تجارب گذشته عبرت بگیریم.

زینی‌وند با اشاره به اقدامات دولت قبل افزود: باید سخنانی که بر زبان آورده می‌شود برمبنای حق و منصفانه باشد. اگر تورم با همان سرعتی که در دو دولت قبل پیش می‌رفت، ادامه می یافت امروز کشور بحران زده بود، اما اکنون تورم در کشور تک رقمی شده که نتیجه تدبیر دولت فعلی است.

فرماندار شهرستان محلات با انتقاد از نظام بانکی کشور، ضعف نظام بانکی را معضل اصلی تولید و اشتغال دانست و در این خصوص گفت: دولت باید تسهیل‌گر و ریل‌گذار فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی و صنعتی باشد و نباید با قوانین زاید و دست و پاگیر مانع حرکت قطار توسعه باشیم.

وی ادامه داد: در مواردی بانک‌ها به منظور مشارکت در تولید با وثیقه‌های متعدد و سود بالا زندگی افراد را نابود و تولیدکننده و کارآفرین را مایوس می‌کنند. امروزه آنچه که چین را به یک غول اقتصادی تبدیل کرده، استفاده از بنگاه‌های کوچک است، باید از ظرفیت‌های شهرستانی استفاده کرده و تعاونی‌ها را تقویت و در توسعه آنها کوشا باشیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ظرفیت‌های شهرستان اشاره کرده و خواستار تبیین سیاست‌های سال 96 توسط  ادارات شد و گفت: محلات ظرفیت چند استان را داشته و در شهرستان بر مبنای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود اولویت‌هایی در بخش‌های گوناگون باید تعریف شود.

زینی‌وند اضافه کرد: تمام مسئولین ادارات موظفند طرح‌ها و برنامه‌های مصوب را پیگیری کنند تا منتج به نتیجه دلخواه شود. اقدامات مطلوبی در حال اجراست، اما برخی پروژه‌ها به کندی پیش رفته و کار مغفول مانده است که ضروری است روسای ادارات با پیگیری در جهت رفع آن اهتمام ورزند.

وی بیان کرد: در زمان تصویب یک دستورالعمل مدیران می‌توانند در مقابل تصویب آن مقاومت کنند، اما وقتی مصوب و ابلاغ شد قطعا باید اجرا شود.

زینی‌وند با اشاره به اولویت‌های محلات در حوزه سنگ به عنوان مزیت شهرستان گفت: این حوزه به صورت مستقیم با موضوع مسکن در ارتباط است که متاسفانه در این زمینه چشم اندازی برای رصد وجود ندارد چراکه ظرفیت‌های خالی بسیاری وجود داشته و باید به سمت صنایع جانبی و صادرات پیش برویم.

وی خاطرنشان کرد: بین‌المللی شدن نمایشگاه سنگ می‌تواند نقش بسیار مهمی در توسعه صادرات داشته باشد. احداث منطقه ویژه اقتصادی شهرستان نیز مورد پیگیری مسئولین شهرستان قرارگرفته و ایجاد آن برای منطقه لازم و ضروری است.

زینی‌وند با برشمردن فعالیت‌های انجام شده در شهرستان محلات گفت: ساماندهی آبگرم، پژوهشگاه ملی سنگ،  احیای باغات، برگزاری نمایشگاه بین‌المللی و دائمی گل، بهسازی پارک و بوستان سرچشمه به عنوان باغ ایرانی اقدامات مثبتی است که در این شهرستان صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: باید با انجام اقدامات تخصصی و تشکیل کارگروه‌های تخصصی این موارد به ثمر نشسته و مردم حلاوت آن را حس کنند.

زینی‌وند با اشاره به احیای باغات بیان کرد: با توجه به اینکه این شهر در روزگاران نه چندان دور به عنوان باغ شهر مطرح بوده و با توجه به میزان دبی آب سرچشمه که نسبت به قبل افزایش داشته در احیای این باغات اهتمام خاص صورت پذیرفته و موانع قانونی برای احیای آنها باید برطرف گردد.

فرماندار محلات در مورد حقابه‌ها گفت: با توجه به بازدید از مسیرهای رودخانه قمرود و سدهای گلپایگان و کوچری و تونل انتقال آب از سرشاخه‌ها، تمهیدات لازم درخصوص حقابه محلات اندیشیده شده چراکه این امر یک مطالبه بحق اجتماعی است و مقرر شده است که فرمانداران محلات، دلیجان و خمین و نمایندگان این شهرستان ها با مکاتبات کارشناسی و گفتمانی واحد در این خصوص گام محکم و موثری برای استیفای حق مردم بردارند.

فرماندارشهرستان محلات با اشاره به انتخابات پیش رو عمل به مر قانون را وظیفه تک تک نهادها و هیئت‌های نظارتی و اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: باید با هیئت‌های نظارت  اجرایی و مسئولین ذیربط تعامل کامل داشته و علیرغم وجود گرایش‌های سیاسی باید مستقل عمل کرد.

وی افزود: با توجه به حضور چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی، امسال شاهد انتخاباتی پرشور خواهیم بود که نتیجه آن هر چه که باشد برای اصل نظام میمون و مبارک است.

زینی‌وند گفت: اصل نظام بر حاکمیت و مشارکت مردم تاکید داشته و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و ایمن تدارک دیده شده است. همه مدیران و دستگاه‌های اجرایی موظف به بسیج امکانات هستند و باید بدون حب و بغض در خدمت انتخابات باشند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: