• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-1485-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ----

طرح همیار گردشگر، دانش‌آموزان را به سمت تاریخ و هویت ایرانی سوق می دهد

نشست مشترک مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و آموزش و پرورش استان مرکزی با دستور برنامه ریزی برای اجرای هدفمند طرح همیار گردشگر برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سیدمحمد حسینی در این جلسه گفت: جهت دهی ذهنی دانش آموزان در دوره های مختلف به سوی میراث فرهنگی و گردشگری وطنی، یک هنر و وظیفه ملی و میهنی است که به یک برنامه ریزی منسجم، متناوب و همکاری دو جانبه نیازمند است.

سید محمد حسینی افزود: با هدایت دانش آموزان و اجرای طرح همیار گردشگر، می توان بهترین آبشخور ذهنی و هویت ساز را برای نسل های آینده پیاده سازی کرد. این طرح در صورت اجرای صحیح، قطعا بُعد فرهنگی و اقتصادی خواهد داشت چراکه شناخت دانش آموزان از تاریخ و فرهنگ خود، زوایای پنهان و مغفول مانده را در ذهن نسل های دور افتاده از فرهنگ ملی و مذهبی روشن می کند. از سوی دیگر رونق صنعت گردشگری بومی و وطنی که افق اصلی این طرح است، پویایی اقتصادی جامعه و اشتغال را به دنبال دارد.

وی با اشاره به جایگاه نوجوانان در خانواده امروز، گفت: اکنون در زمانی قرار داریم که بیش از هر موقعیتی، خانواده ها به دنبال مرتفع کردن نیاز فرزندان خود هستند، پس می بایست خوراک فرهنگی و هویتی مناسبی را برای این قشر سنی در نظر بگیریم و هم راستا با آن، نیازسنجی و نیازسازی را برای دانش آموزان برنامه ریزی کنیم. این نیازسازی در حقیقت شناساندن پتانسیل ها و جاذبه های فرهنگ ایرانی اسلامی است که در صورت اجرای مدون، بهترین اقدام برای هویت سازی و مقابله با تهاجم فرهنگی است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: