• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-12584-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

سمن ها بازوان پرتوان دولت‌ها در امور اجرایی هستند

فرماندار محلات گفت: سمن ها و تشکل های مردم نهاد بازوان پرتوان دولت‌ها در امور اجرایی هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی زینی وند در دیدار و گفتگو با اعضای نهضت درختکاری و انجمن محیط زیست شهرستان محلات،  NGO ها و تشکل های مردم نهاد را تجربه ای موفق در دنیا دانست و خاطرنشان کرد: همه ما در مسئولیت های رسمی، غیر رسمی و اجتماعی می توانیم در راه اهداف مطلوب گام برداشته و موفق باشیم.

وی افزود: فعالیت سمن ها و تشکل های مردم نهاد و اقدامات مردمی تجربه ای موفق در دنیا بوده و هر کشوری که به مردمش در قالب فعالیت های مشارکت جویانه بها داده از منافع این کار بهره مند شده و به روند توسعه کشور و رضایت بر عملکرد مسئولین به شدت تاثیرگذار بوده است .

فرماندار محلات در خصوص دلایل موفقیت تشکل های مردم نهاد گفت: تاثیرگذاری سمن ها و تشکل های مردم نهاد چند مولفه اصلی دارد، یکی از این مولفه ها را می توان مزیت حضور مردم در امور توسعه ای نسبت به دولت ها دانست که در هر کشوری این امر محقق شده تغییرات مثبت گسترده ای جهت نیل به توسعه پایدار ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: در حوزه های مختلف اجتماعی و فرهنگی اگر دولت‌ها با هر کیفیت و هر ساختاری به جای مردم و تشکل ها وارد ‌شده اند موفق عمل نکرده اند و در صورت کلی دولت ها پیمانکاران خوبی برای این امور نبوده و نیستند. بنابر این ادله مختلف دولت ها باید ناظر، حاکم و تسهیل کننده و کاتالیزور خوب و مناسبی برای امور باشند .

وی دولت را ناظر و حاکم خوبی برای فعالیت های اجتماعی توصیف کرد و افزود: با توجه به وظیفه دولت‌ها، آنها می‌توانند ناظران خوبی بوده و نظارت دقیقی بر امور داشته باشند. از طرفی یکی دیگر از دلایل موفقیت تشکل ها این است که مردم به دنبال توسعه و حفظ موقعیت های اجتماعی و اقتصادی خود بوده و ارتقای جایگاه خود را هدف گذاری می کنند.

  زینی وند سمن ها را منابع متنابهی از ذخایر علمی نخبگان دانست و توجه دولت‌ها به این تشکل ها را نشانه فهم و درک دولتمردان عنوان کرد و افزود: نخبگان برای رسیدن به هدف و نیل به اهداف مبارزه کرده و از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند، آنها بدنبال منفعت طلبی نیستند و از موانع و مشکلات نمی هراسند، این مولفه های شخصیتی دلیل موفقیت NGO هاست .

وی در پایان توجه به تشکل ها و تعاونی ها را از اهداف و برنامه های خود از بدو ورود به شهرستان عنوان کرد و خواستار گسترش تشکل های مردمی بر پایه قانون مداری شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: