• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-12784-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار مرکزی خبر داد: ایجاد اشتغال دو برابری در سال ۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: امسال دو برابر نسبت به سال گذشته اشتغال ایجاد خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، عزیز فیلی صبح امروز در نشست مشورتی دهیاران منتخب استان مرکزی که در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی استان برگزار شد، اظهار کرد: ماندگاری جمعیت در روستاها به ایجاد اشتغال و سایر مسائل خدماتی و جنبی نظیر خدمات آموزشی، تفریحی و فرهنگی نیاز دارد تا بتوان از مهاجرت روستاها به سمت شهرها جلوگیری کرد .

وی افزود تاکنون بیش از ۲۷۰۰ شغل در روستاها ایجاد شده که با بررسیهای انجام شده ظرفیت روستاها بسیار بیشتر از این رقم است .

وی تصریح کرد علیرغم وجود ظرفیت های فراوان در روستاها چالش های بسیاری نیز وجود دارد که از مهمترین آنها مشکل وثایق و ضامن های بانکی است که شرایط و قوانین بانک ها مطابق با امکانات و قوانین شهری است و برای روستاییان مناسب نیست .

فیلی از تصویب اختصاص مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها خبر داد و اظهار کرد: این مبلغ در حساب بانکها موجود است ولی به دلیل عدم تطابق شرایط بانکها با امکانات روستاییان این مهم تحقق نیافته و ما این مشکل را به مجلس و سران سه قوه انتقال داده ایم و امید است به زودی این مشکل مرتفع شود .

فیلی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد دهیاران می بایست پکیجی از توانمندیها و ظرفیتهای روستای خود تهیه کنند تا از آن جهت معرفی روستای خود و همچنین جذب سرمایه گذار استفاده کنند .

وی ضمن اشاره به ضرورت ایجاد تعامل فی ما بین شهرداران و دهیاران،گفت با ایجاد این تعامل علاوه بر اینکه شهرداران و دهیاران می توانند از ظرفیتهای موجود بهره وافی را ببرند،این مهم در توسعه روستاها بسیار موثر است .

فایض پور مدیرکل امور روستایی معاونت عمرانی استانداری مرکزی نیز در ادامه این نشست طی سخنانی اظهار کرد ظرفیت های بسیار زیادی از نظر اقتصادی در سطح روستاهای استان مرکزی وجود دارد لیکن مغفول مانده اند و متاسفانه اکنون که نزدیک انتخابات شورا ها هستیم شوراها فعال شده اند .

وی بر ضرورت تغییر دیدگاههای دهیاران تاکید کرد و گفت دهیاران می بایست دیدگاهها و رویکرد خود را با سیاستهای تبیین شده از سوی استانداری تطبیق دهند و از طرفی بایستی در جهت ارایه ایده تلاش کنند و منتظر کمک دولت نباشند .

وی با اشاره به وجود مبلغ ۷۱ میلیارد تومان از محل ۲۰ درصد سهم اشتغال برای دهیاریها گفت این مبلغ بایستی تجمیع شده و در شرکتهای تعاونی و بازارهای سرمایه گذاری هزینه شود .

وی اعلام کرد وضعیت بیمه های روستایی تا پایان اردیبهشت ساماندهی خواهد شد و تا کنون با چندین شرکت بیمه ای قرارداد بسته شده است .

شایان ذکر است در این نشست که با بررسی فرصت های تولید و اشتغال در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی تشکیل شده بود، دهیاران حاضر به بیان ایده هایی جهت این مهم و پیشنهاداتی جهت مرتفع ساختن مشکلات موجود در روستاها پرداختند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: