• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1491-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ----

جوجه‌ریزی بیش از 27 میلیون قطعه‌ای در مرغداری‌های استان مرکزی

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: در سال گذشته 27  میلیون و 383  هزار و 384 قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان صورت گرفته است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از اداره کل دامپزشکی استان مرکزی دکتر محمد فتاحی گفت: در سال گذشته بیش از 179 میلیون دز واکسن در سالن‌های مرغداری استان مصرف شد.

وی با اشاره به تعداد 132 مورد کانون بیماری های طیور در استان افزود: 6 هزار و 32 مورد بازدید مراقبت فعال در مراکز صنعتی پرورش طیور، روستاها، کشتارگاه‌های طیور و زیستگاه‌های پرندگان انجام شده و 20 هزار و 745 مورد نمونه‌برداری از طیور صورت گرفته است.

 

فتاحی تعداد بازدید از مزارع پرورش ماهی جهت سیستم مراقبت را 130 مورد دانست و تصریح کرد: در سال جاری از تمامی مزارع فعال حد واسط آبزیان استان 1221 مورد نمونه‌برداری آزمایشگاهی برای تشخیص بیماری‌های ویروسی انجام شده است.

 

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: 21 میلیون و 134 هزار تخم چشم‌زده (تخم ماهی) نیز در  سال گذشته از کشورهای مختلف به استان مرکزی وارد شده است.

 

وی با اشاره به وضعیت زنبورستان‌های استان نیز بیان کرد: 70 هزار و 90 کندو در 642 واحد زنبورستان این استان وجود دارد که در سال گذشته 104 مورد بازدید و از 76 مزرعه 314  آزمایش توسط کارشناسان این اداره کل برای مقابله و پیشگیری از شیوع انواع بیماری‌ها در کندوهای زنبور به عمل آمده است که در این بازدیدها 19 واحد به عنوان کانون مبتلا اعلام و توصیه‌های بهداشتی و درمانی در این راستا صورت گرفته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: