• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-14184-5
  • خبرنگار : 10142
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

روند راه اندازی دهکده ماهیان زینتی محلات بررسی شد

معاون امور اقتصادی، توسعه منابع و امور بین‌الملل استانداری مرکزی گفت: موضوع اجرای طرح دهکده ماهیان زینتی محلات به زودی وارد فاز اجرایی شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ظفر افشون در جلسه بررسی طرح دهکده ماهیان زینتی محلات که در استانداری برگزار شد، بیان کرد: این طرح در سفر ریاست جمهور به استان مطرح و مبلغ 6 میلیارد تومان برای اجرای پروژه در نظر گرفته شد.

وی بیان کرد: به دلیل اینکه طرح تقریبا بداهه به کارگروه ارجاع داده شد نیاز بود اقداماتی در خصوص ایجاد زمینه اجرای طرح انجام شود.

معاون امور اقتصادی، توسعه منابع و امور بین‌الملل استانداری جانمایی و تهیه طرح را از ملزومات این طرح عنوان کرد و افزود: این اقدامات تا حدودی انجام شده و با دستگاه‌های مرتبط از جمله امور آب هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

افشون عنوان کرد: 15 هکتار زمین طرح در حریم شهری واقع شده و باید کارگروه زیربنایی با تغییر کاربری زمین موافقت کند که در این رابطه موافقت اولیه مسکن و شهرسازی اخذ شده و این موضوع باید هر چه سریع‌تر در کارگروه زیربنایی مطرح و موافقت تغییر کاربری اخذ شود.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه نیز باید موضوع تخصیص حداقل بخشی از اعتبار به استان را مورد پیگیری قرار دهد که این طرح سریع‌تر وارد فاز اجرایی شود.

به گزارش ایسنا، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز با بیان اینکه علیرغم اظهار نظرهای گفته شده طرح  دهکده ماهیان زینتی محلات تعطیل نشده است، گفت: مسائل مربوط به تامین آب، برق و گاز این طرح پیگیری و مقدمات انجام شده است و آمادگی اجرای طرح را داریم.

علی بابایی با اشاره به کلنگ‌زنی زمین 13 هکتاری این طرح در سال 94 بیان کرد: با توجه به اینکه در سفر رییس جمهور به استان مرکزی اعتبار 6 میلیارد تومانی برای این طرح مصوب شد، در صورت تخصیص اعتبار طرح اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: اجرای این طرح اشتغالزایی مطلوبی به همراه دارد و صادرات ماهیان زینتی از محلات را بیش از پیش رونق می‌بخشد.

به گزارش ایسنا، فرماندار محلات نیز با تاکید بر این نکته که پرورش گل و ماهیان زینتی بستری برای ایجاد اشتغال پایدار است، گفت: 500 میلیون برای انتقال پسآب جهت این طرح تخصیص داده شد و مقدمات کار انجام شده است و امیدواریم با تخصیص اعتبار، طرح به زودی وارد فاز اجرایی شود.

علی زینی‌وند بیان کرد: محلات ظرفیت مطلوبی در گسترش صنعت گل‌وگیاه و پرورش ماهیان زینتی دارد و برای توسعه 25 هکتاری صنعت گل‌وگیاه حدود 700 نفر متقاضی هستند. باید توجه داشت که این صنعت خلاف بسیاری از صنایع با افول مواجه نمی‌شود.

وی همچنین خواستار پیگیری جدی سازمان برنامه و بودجه استان در خصوص تخصیص بخشی از اعتبار 6 میلیارد تومانی سفر ریاست جمهور به استان برای طرح دهکده ماهیان زینتی شد و افزود: در صورت تخصیص بخشی از اعتبار مصوب به سرعت در رابطه با اجرای این طرح اقدام خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: