• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-6192-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

دری نجف آبادی تاکید کرد:

توجه نیروهای مسلح به ارتقای دانش نظامی برای حفظ جایگاه قدرتمند ایران در منطقه

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ارتقای دانش نظامی نیروهای مسلح بویژه ارتش در راستای حفظ و حراست از کشور و حفظ جایگاه ایران به عنوان قدرت اول منطقه ضروری است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در مراسم رژه روز ارتش که در مرکز آموزش پدافند هوایی حضرت علی اکبر(ع) اراک برگزار شد، با اشاره به ضرورت تامین امنیت کشور به عنوان یک وظیفه مهم بر دوش نیروهای مسلح اظهار کرد: این امنیت در دوران برگزاری انتخابات نیز باید به بهترین شکل تامین شود.

وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی با برگزاری انتخابات فرایند گردش نخبگان باید اتفاق بیفتد، بر لزوم حضور اقشار مختلف در انتخابات و استفاده از این فرصت جهت نشان دادن علاقه‌مندی به نظام اسلامی تاکید کرد و افزود: مردم ایران با حضور انقلابی خود در این حرکت بزرگ در عین انتخاب فرد اصلح با نمایش عرق ملی و عشق خود به کشور زمینه خنثی شدن توطئه های دشمنان را نیز فراهم آورند.

وی تاکید کرد: کسی که انتخاب می شود نیز باید در مسیر حرکت خود منویات مقام معظم رهبری، آرمان های نظام اسلامی و مصلحت ملت را مد نظر قرار دهد.

دری نجف آبادی همچنین با بیان اینکه ایران قدرت اول منطقه است، گفت: قرار گرفتن در این جایگاه حاصل جانفشانی و ایثار نیروهای مسلح است که به برکت رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری و در کنار آن وحدت ملی به دست آمده است.

وی بر لزوم حفظ و ارتقای این جایگاه تاکید کرد و افزود: این مهم باید به صورت ویژه مورد توجه رئیس جمهور آینده باشد.

دری نجف آبادی در ادامه بهره مندی نیروهای نظامی بویژه ارتش از دانش و توان نظامی بالا را برای حفظ و حراست از کشور ضروری دانست و افزود: توجه به این مهم در حفظ و ارتقای جایگاه قدرتمند ایران در منطقه و دنیا مهم و ضروری است .

وی با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی نیروهای مسلح کشور که می دانستند دشمن به دنبال تجزیه کشور و براندازی نظام است، با مسلح شدن به سلاح تقوا در مقابل این توطئه ایستادگی کردند و با پشتیبانی امام و امت دشمن را از خاک کشور بیرون راندند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی وفاداری، ایمان، معنویت و عشق به اهل بیت (ع) را از ویژگی های مهم نیروهای مسلح عنوان کرد و افزود: دشمنان از توانمندی نیروهای مسلح ایران اسلامی می هراسند .

امام جمعه اراک رمز حفاظت از دستاوردهای انقلاب و ارزش ها را پشتیبانی رهبر و پیروی از منویات رهبری دانست و افزود: نیروهای مسلح باید این مسئله مهم را مورد توجه قرار دهند .

دری نجف آبادی گفت: ایران اسلامی به عنوان نماد مردم سالاری دینی در دنیا شناخته شده و ملت ایران باید برای حفظ ارزش های انقلاب، ولایت فقیه را پشتیبانی کند .

در این آیین یگان های نمونه ارتش، نیروی انتظامی، بسیج و سپاه رژه رفتند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: