• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-14784-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

كشف زمين خواري 33 هكتاري در شهرستان اراك

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از بازگرداندن 33 هکتار از اراضی ملی در روند تحقيقات تخصصي پليس در يكي از روستاهاي شهرستان اراك خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "نورالدین حسینی" در این باره گفت: در پی شکایت اداره منابع طبيعي شهرستان اراك مبني بر تصرف 33 هکتار از اراضی منابع طبیعی از سوی افرادي در یکی از روستاهای شهرستان اراک، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرايم اقتصادي پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد که افراد مورد نظر به اخطارهاي مکرر اداره منابع طبيعي در راستای رفع تصرف اراضی مذکور، چندان اعتنايي نکرده و با كشت محصولات كشاورزي، همچنان به فعالیت خود در اين زمین ها ادامه داده اند.

اين مقام انتظامي خاطرنشان کرد: در مراحل رسيدگي به پرونده مورد نظر با هماهنگي دستگاه قضايي، متهمان به پلیس آگاهی احضار و در بازجويي ها خود مدعي شدند که زمين های مورد نظر از گذشته های دور از سوی اجدادشان به آنان به ارث رسیده است.

سرهنگ حسینی اظهار کرد: با توجه به اظهارات متهمان پرونده، بررسي دقيق موضوع از سوي كارشناسان آغاز و در نهایت با ارائه اسناد مالكيت ملي اراضي از سوی نماينده حقوقي اداره منابع طبيعي استان، مشخص شد كه مالكيت این زمين ها ملي بوده و به صورت غيرقانوني از سوی افراد مورد نظر به تصّرف درآمده است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان در پایان افزود: سرانجام با دستور قضايي نسبت به رفع تصرف 33 هکتار از زمین های مورد نظر اقدام و افراد متخلف نيز براي برخورد قانوني به دستگاه قضايي معرفي شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: