• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-3187-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رایزن بازرگانی سفارت ایران در کنیا خبر داد:

پیگیری ایجاد مرکز تجاری ایرانیان در شرق آفریقا

رایزن بازرگانی سفارت ایران در کنیا گفت: یکی از برنامه‌های سفارت ایران در کنیا ایجاد مرکز تجاری ایرانیان در شرق آفریقاست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مرتضی دیلان در همایش فرصت‌های اقتصادی و تجاری با کشور کنیا که در استانداری مرکزی برگزار شد، افزود: اگر ایجاد این مرکز تجاری تحقق یابد می‌توان از تجربیات کشورهای دیگر در کنیا همچون ترکیه، چین و هند بهره برده و مشارکت‌ها را گسترش داد.

وی بازدیدهای استانی را هدفمند و در راستای پیشگیری از بروز مشکل در بازارهای کشورهای CIS دانست و گفت: هدف از این بازدیدها شناسایی استان‌های دارای ظرفیت و ایجاد سینرژی جهت تقویت و ایجاد تبادلات تجاری با کنیاست.

دیلان با بیان اینکه ایران قدرت بزرگی در کنیا دارد، گفت: دیدگاه کشور کنیا نسبت به ایران مثبت است و چهار هزار بلوچ ایرانی در بنادر آن مستقر هستند.  

وی تصریح کرد:‌ در راستای اهداف مذکور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران دو دیدار از کشور کنیا داشته است و جهت شرکت در اجلاس‌ها با وزیر امور خارجه ایران مکاتباتی صورت گرفته است.

رایزن بازرگانی ایران در کنیا ادامه داد: در کنیا می‌توان مالکیت 100درصدی شرکت‌ها را به اسم خود ثبت کرده و اقلام صادراتی را خریداری کرد. امینت سرمایه‌گذاری در این کشور باعث شده رقم سرمایه‌گذاری خارجی در آن بالا باشد که این موارد از مزایای تبادل اقتصادی با کشور کنیاست.

دیلان با اعلام این خبر که در سال جاری در کنیا نمایشگاه‌هایی دایر خواهد شد، تاکید کرد: باید از تجربیات کشورهایی همچون ترکیه و سینرژی‌های موجود در این حوزه بهره‌مند شویم. همچنین باید نسبت به تشکیل هلدینگ‌ها و شرکت‌های مدیریت صادرات اهتمام بورزیم. 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: