• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-3287-5
  • خبرنگار : 10140
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون استاندار مرکزی بر فعال کردن بخش صادرات بنگاه‌های اقتصادی تاکید کرد

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی نیازمند 1500 میلیارد تومان تسهیلات است که کمتر از 50درصد این رقم را توانستیم به واحدهای تولیدی پرداخت کنیم، از این رو راهی نداریم جز اینکه بتوانیم در بنگاه‌های اقتصادی بخش صادرات را فعال کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، ظفر افشون در همایش فرصت‌های اقتصادی و تجاری با کشور کنیا افزود: در سال 95 بنابر نامگذاری سال تحت عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری و با تلاش‌های دولت در سطح کشور 16 هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بانکی ایران به این امر اختصاص داده شد.

وی تصریح کرد: از رقم مذکور، با وجود صنعتی بودن استان 440 میلیارد تومان برای بهره‌مندی 350 واحد تولیدی به عنوان سهم استان مرکزی پیش بینی شده بود. به کمک مدیران دستگاه‌ها و بانک‌ها تلاش کردیم مبلغ 440 میلیارد را به 717 میلیارد تومان برای 1056 واحد تولیدی افزایش دهیم و به مراتب، پنج برابر عددی که دولت در نظر گرفته بود بنگاه‌های متقاضی دریافت تسهیلات را در استان شاهد شدیم.  

معاون استاندار با بیان اینکه صادرات یعنی تولید و استمرار صادرات به معنای استمرار تولید است، بیان کرد: اگر واحد تولیدی نتواند بخش صادرات خود را فعال کند این بنگاه اقتصادی قطعا در درازمدت رو به مرگ می‌رود. آنچه که در مورد حمایت و اعطای تسهیلات دولتی در اذهان وجود دارد، واقعیت جامعه ما نیست و بانک‌ها دارای محدودیت هستند.

افشون گفت: با توجه به تاکیدات رهبری مبنی بر اینکه سپرده های بانکی بایستی در خدمت تولید باشد و با اینکه تا جای ممکن به بانک‌ها فشار آوردیم حاصل این تسهیلات به 717 میلیارد تومان رسید در حالیکه بیش از 1500 میلیارد تومان تسهیلات نیاز داشتیم. این عدد در سال 96 باز هم محقق نخواهد شد چراکه در توان بانک‌ها نیست.

وی ادامه داد: صاحبان بنگاه‌های اقتصادی ناچار هستند برای ادامه حیات اقتصادی خود واحدهای صادرات را فعال کنند که در این زمینه در کشور کنیا می‌توانیم حضور فعالی داشته باشیم چراکه نیازمندی های این کشور وسیع است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: